Треба негайно заспокоїти Росію

25 Feb, 2014 | |

The aggressive behavior of Russia after quick collapse of Viktor Yanukovych’s political regime, especially in Crimea, is threatening Ukraine’s territorial integrity and political sovereignty. It should stimulate official Kyiv to making urgent efforts on the path of calming down Russia and ensuring Moscow that the new Government of Ukraine will remain interested in continuation of cooperation with Russia in nuclear energy, airplane and military industries. 

Колектив групи глобальної розвідки Geostrategy, виходячи із необхідності забезпечення стратегічного курсу на розвиток України як великої європейської держави, провів термінові консультації на тему того, що необхідно зробити майбутньому українському уряду у царині зовнішньої політики. Рекомендації викладені за такими напрямками:

1. Негайно заспокоїти Росію. Для Москви необхідно підготувати низку чітких політичних сигналів про те, що новий український уряд не має наміру проводити ворожу антиросійську політику. При цьому треба чітко вказати, що офіційний Київ буде імплементовувати усі домовленості із Росією, які є юридично оформленими та обов’язковими до виконання. Особливий акцент необхідно зробити на тому, що українська сторона залишається зацікавленою у розвитку співпраці з Росією у сфері військово-промислового комплексу, авіабудування та атомної енергетики. Це «заспокоїть» Москву, утримає її від небажаних та небезпечних дій в окремих нестабільних Східних та Південних регіонах України та Криму, а також налаштує на продовження реалізації проектів, однаково важливих для економік двох держав. Протягом наступних кількох тижнів Україна повинна докладати усіх зусиль для утримання російської сторони від різких та недружніх кроків щодо нової української влади. Особливо це стосується Криму, який російська сторона може перетворити на зону міжетнічного конфлікту.

2. Терміново з’ясувати, що Росію не влаштовує у проекті Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Оскільки зрив підписання Угоди про асоціацію з ЄС став відправною точкою внутрішнього конфлікту в Україні, уряд має негайно провести з російською стороною консультації на предмет того, що для Москви є «категорично неприйнятним» в положеннях Угоди про асоціацію з ЄС. Вже через тиждень Київ повинен мати повний і чіткий перелік того, що Росію не влаштовує в проекті Угоди про асоціацію з ЄС. Після отримання такого переліку його необхідно в терміновому порядку обговорити з представниками Європейського Союзу і знайти, у разі такої потреби, шляхи виключення з проекту Угоди тих положень, які змушують російську сторону створювати різного роду «кризи» на українському полі. Такі дії надішлють важливий сигнал Москві та Брюсселю: Україна продовжить рух у бік Європи, однак із врахуванням інтересів Росії, у першу чергу в галузях, які є чутливими для російської сторони – атомна енергетика, військово-промисловий комплекс, авіабудування.

3. Підтвердити зацікавленість у підписанні Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Паралельно із проведенням переговорів з Росією вже зараз необхідно чітко заявити Брюсселю, що підписання Угоди про асоціацію залишається незмінним пріоритетом зовнішньої політики України. І це відбувається не тому, що Україна хоче отримати сатисфакцію від падіння «режиму Януковича» та принизити Росію, а тому, що інтеграція з Європою є частиною еволюційних процесів на європейському просторі, не спрямованим проти інтересів Росії.

 

4. Не допустити призначення на посаду міністра закордонних справ України Бориса ТАРАСЮКА. Група Geostrategy вважає, що третє повернення цього політика на Михайлівську площу може значно ускладнити завдання по «заспокоюванню» Росії та виведенню процесу стабілізації в Україні у нормальне спокійне русло. Групі відомо, що міністр закордонних справ Росії Сергій ЛАВРОВ на персональному рівні не сприймає спілкування із Борисом ТАРАСЮКОМ. Антагонізм між ними існує ще з радянських часів, коли обидва міністра працювали в Представництві Радянського Союзу при ООН в Нью-Йорку. Групі також відомо, що більшість колективу міністерства закордонних справ не сприйме «третє пришестя» Бориса ТАРАСЮКА, що погіршить і без того важку атмосферу в колективі міністерства. Враховуючі ці фактори, сьогодні критично важливо зупинитися на новій кандидатурі міністра закордонних справ, яка буде однаково позитивно сприйматися у Москві, Вашингтоні та Брюсселі.

 

5. Накласти мораторій на розгляд в Парламенті «чутливих» питань гуманітарного характеру. Протягом ближчих тижнів у Верховній Раді України не повинні розглядатися жодні законодавчі акти, які якимось чином можуть викликати обурення Росії та російськомовного населення Південно-Східних регіонів України. Після повалення «режиму Януковича» Сходу та Півдню треба максимально показати те, що нова влада в Києві буде враховувати їх інтереси. Щонайменше пообіцяти, що вони й надалі задовольнятимуть свої потреби в російському телебаченні, яке, як виявляється, не досягає в Україні поставлених цілей. Також елементом інформаційної кампанії України на Сході та Півдні має стати демонстрація статків колишніх представників влади на фоні зубожіння мешканців Сходу та Півдня. Це отверезить людей, і змусить їх у майбутньому робити більш усвідомлений вибір.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.

Стівен ПАЙФЕР
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса

Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: