Ісламська держава: США завдають авіаударів

16 Sep, 2014 | |

 Сполучені Штати завдали авіаударів по бійцях "Ісламської держави" (ІД) в рамках нової стратегії боротьби з ісламістським угрупуванням.
За словами американських військових, в результаті авіаударів у понеділок знищена бойова позиція джихадистів, які обстрілювали іракські сили.
Авіаудари завдали через тиждень по тому, як президент США Барак Обама оголосив нову стратегію боротьби з "Ісламською державою".

"Військові сили Сполучених Штатів продовжують атакувати терористів "ІДІЛ" в Іраку з використанням штурмових літаків та винищувачів, які нанесли два авіаудари у неділю та понеділок задля підтримки сил безпеки Іраку біля Синджара та у південно-західних районах Багдада"

 

Центральний штаб США

Задля боротьби із "ІД" США створюють широку міжнародну коаліцію.
Група джихадистів, також відома як "ІДІЛ" ("Ісламська держава Іраку та Леванту"), виникла у Сирії і поширилась на західну й північну частини Іраку. Зараз це угруповання контролює значні території в обох країнах.
У заяві США також повідомляється, що у неділю були обстріляні позиції ІД біля міста Синджар на півночі Іраку.

"Військові сили Сполучених Штатів продовжують атакувати терористів "ІДІЛ" в Іраку з використанням штурмових літаків та винищувачів, які нанесли два авіаудари у неділю та понеділок задля підтримки сил безпеки Іраку біля Синджара та у південно-західних районах Багдада", - розповіли представники Центрального штабу США.

"Авіаудар по південно-західним районам Багдада став першим у рамках наших розширених дій, які виходять за межі захисту власного народу і гуманітарних місій, та мають на меті враження об'єктів ІС під час наступу іракських сил", - додають американські військовослужбовці.

США з серпня вже здійснили більше 160 авіаударів по території Іраку.
Попередні авіаудари США на території Іраку мали на меті захист інтересів Сполучених Штатів та американського персоналу, який допомагає іракським біженцям.

 

Іран не запросили

Влада Іраку розкритикувала рішення не запрошувати представників Ірану у Париж щодо загрози ІС, який пройшов у понеділок.

30 країн під час переговорів зобов'язалися приєднатися до ініційованої Сполученими Штатами коаліції проти "Ісламської держави".

Іракський міністр закордонних справ Ібрагім аль-Джаафарі заявив, що рішення не долучати Іран є "прикрим".

"Ми віримо, що всі країни світу переймаються загрозою тероризму", - сказав іракський політик.

"Іран - наш сусід. Він допомагав нам та мав би бути присутнім, але ми не є тією стороною, яка відповідає за запрошення учасників", - додав Ібрагім аль-Джаафарі.
Він відзначив, що не очікував, що наземні сили з інших країн будуть залучені до конфліктів у Іраку та Сирії.

Іран і Сирія мають найбільше спільного кордону з Іраком, але стосунки між ними та США є непростими.

Минулого тижня держсекретар США Джон Керрі виключив можливість співпраці з Іраном, посилаючись на його "причетність до подій у Сирії та в інших місцях".

Іранський верховний лідер Аятолла Алі Хаменеї у понеділок заявив, що Сполучені Штати зверталися до Ірану щодо можливостей співпраці через американського посла в Іраку.

"Я відмовив, тому що вони мають нечисті руки", - розповів Аятолла Алі Хаменеї.
Він додав, що США прагнуть знайти "привід робити в Іраку та Сирії все те, що вони вже роблять у Пакистані - бомбити будь-де без офіційного дозволу".
Сирія також не взяла участь у паризькому зібранні.

У понеділок Франція оголосила про те, що її літаки почали спостережні польоти над Іраком. Великобританія ще у серпні заявила про те, що проводить авіарозвідку над територією Іраку.

За даними ЦРУ "Ісламська держава" має у своєму розпорядженні від 20 до 31 тисячі вояків у Іраку та Сирії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?