ЄС: питання тероризму стоїть на порядку денному
Міністри закордонних справ Євросоюзу зустрінуться у понеділок у Брюсселі, щоб обговорити напади бойовиків у Франції і виявлення джихадистської групи у Бельгії.
Очікується, що міністри обговорять, як відповісти на терористичну загрозу і покращити взаємодію у питанні безпеки.
На порядку денному також буде перегляд позиції ЄС щодо Росії.
У документі, підготовленому верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федерікою Могеріні, пропонується поступово поновити взаємодію із Москвою із низки питань, у тому числі Сирії, Іраку та боротьбі з "Ісламською державою".
У документі пропонують розділяти "санкції, пов'язані із Кримом, і санкції, пов'язані з дестабілізацією на сході України". Очікується, що така тактика може виявитися неприйнятною для деяких країн-членів ЄС, які можуть сприйняти її як своєрідну мовчазну згоду з анексією Криму.
Очікують, що на зустрічі міністри не ухвалюватимуть ніяких рішень, але питання протидії тероризму обговорять в рамках підготовки до спеціального саміту, присвяченого саме цій темі.
Нинішні переговори проходять через кілька днів після нападів та антитерористичних рейдів, які пройшли у Бельгії, Франції та Німеччині. Заарештовані понад 20 людей.
Минулого тижня через витік інформації у пресі з'явився текст документа, підготовленого до зустрічі у Брюсселі. Там йшлося про "можливі елементи для вибіркової та поступової взаємодії" з Москвою. Один з дипломатів сказав, що через це є ризик "надсилання помилкових сигналів".
Євросоюз наклав на Росію санкції після того, як вона анексувала Крим. Крім того, Захід та Україна звинувачують Москву у допомозі сепаратистам на сході України, Росія ці звинувачення відкидає.
Допомога для України буде

Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:
Путін забезпечив виживання режиму Асада

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?