Греція: лідирує ліворадикальна партія
Лідер ліворадикальної партії "Сіріза" у Греції Алексіс Ціпрас пообіцяв покласти край "п'яти рокам приниження й страждань" країни після перемоги його партії на загальних виборах.
На голосуванні у неділю партія "Сіріза" здобула близько 36% голосів.
За результатами підрахунку майже усіх бюлетенів, партія отримує у новому грецькому парламенті майже половину місць - 149 із 300, тобто всього на два менше, ніж потрібно для абсолютної більшості.
"Сіріза" випередила правоцентристську "Нову Демократію", що здобула близько 28% підтримки, та праворадикальну "Золотий світанок", що, за останніми даними, посіла третє місце на голосуванні.
Нинішній прем'єр-міністр Греції Антоніс Самарас уже визнав поразку і привітав лідера "Сірізи" із перемогою на виборах.
Партія "Сіріза" виступає проти режиму жорсткої економії, який впровадили кілька років тому в обмін на допомогу від міжнародних кредиторів.
Лідер партії пан Ціпрас під оплески прихильників знову обіцяв переглянути умови цієї допомоги.
"Греція залишає позаду катастрофічну жорстку економію, вона залишає позаду страх і автократію, вона залишає позаду п'ять років приниження і болю, - заявив він у своєму виступі пізно в неділю. - Трійка (міжнародних кредиторів) для Греції відійшла в минуле".
Алексіс Ціпрас пообіцяв списати половину грецького боргу, водночас заявивши, що готовий обговорювати "життєздатне рішення" та хоче, аби його країна залишилася у Єврозоні.
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.