Україні треба реальна фінансова допомога
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Але чи достатньо цих коштів для України?
Програма МВФ у розмірі 17,5 млрд. дол. США, включає 6 млрд. дол. США нового кредиту, який виділятиметься на додаток до вже працюючої програми фінансової допомоги. Отже, когось значного прориву не відбулося. При цьому треба враховувати, що програма розрахована на наступні 4 роки. Отже, схоже, що суми кредиту, який у цьому році надасть МВФ для України, не будуть відрізнятися від попередніх років. Заяви про те, що обсяг підтримки української економіки у розмірі 40 млрд. дол. США розглядаються лише як спроби пере фінансувати вже існуючі програми, і робиться це для того, щоб Україна мала можливість оплачувати раніше отримані кредити.
Очевидно, що у випадку України необхідно вести мову про формування реального пакету фінансової допомоги. Очевидно, що протягом наступних трьох років Україна потребуватиме від 40 до 50 млрд. дол. у формі інвестицій, які, втім, можуть бути залучені лише за кількох умов:
а) припинення військових дій на Сході України із одночасним покрашенням відносин із Росією та
б) втіленням українським Урядом справжніх та швидких і сміливих реформ.
До того ж необхідно розпочати обговорення питання або про відстрочку у погашенні Україною вже отриманих кредитів, або ж навіть і більше: необхідно почати переговори про списання існуючих боргів.
Росіяни не будуть дотримуватися угод
Ельмар Брок, депутат ХДС
Депутат від ХДС Ельмар Брок не вірить Путіну в питанні трубопроводу по дну Балтійського моря "Північний потік 2": "Росіяни не будуть дотримуватися своїх домовленостей: якщо буде побудовано " Північний потік 2 ", український транзит закриється.
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.