Україні треба реальна фінансова допомога

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Але чи достатньо цих коштів для України?
Програма МВФ у розмірі 17,5 млрд. дол. США, включає 6 млрд. дол. США нового кредиту, який виділятиметься на додаток до вже працюючої програми фінансової допомоги. Отже, когось значного прориву не відбулося. При цьому треба враховувати, що програма розрахована на наступні 4 роки. Отже, схоже, що суми кредиту, який у цьому році надасть МВФ для України, не будуть відрізнятися від попередніх років. Заяви про те, що обсяг підтримки української економіки у розмірі 40 млрд. дол. США розглядаються лише як спроби пере фінансувати вже існуючі програми, і робиться це для того, щоб Україна мала можливість оплачувати раніше отримані кредити.
Очевидно, що у випадку України необхідно вести мову про формування реального пакету фінансової допомоги. Очевидно, що протягом наступних трьох років Україна потребуватиме від 40 до 50 млрд. дол. у формі інвестицій, які, втім, можуть бути залучені лише за кількох умов:
а) припинення військових дій на Сході України із одночасним покрашенням відносин із Росією та
б) втіленням українським Урядом справжніх та швидких і сміливих реформ.
До того ж необхідно розпочати обговорення питання або про відстрочку у погашенні Україною вже отриманих кредитів, або ж навіть і більше: необхідно почати переговори про списання існуючих боргів.
Забезпечити припинення будівництва Північного потоку 2

Тед Круз
"Північний потік 2 становить серйозну загрозу національній безпеці США та нашим європейським союзникам", - сказав сенатор Тед Круз. "Закон про захист енергетичної безпеки Європи буде протидіяти експансіонізму Росії, орієнтуючи
Путін висуває вимоги, які, як він знає, ніколи не будуть виконані

Норберт Реттген
Путін висуває вимоги до НАТО, які, як він знає, ніколи не будуть виконані. Чому? Він доручив Лаврову пояснити, що Польща, країни Балтії та Україна є «осиротілими територіями», націленими на НАТО. Чому?
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.