Грузія: тристороння зустріч президентів Азербайджану, Туреччини та Грузії.

06 May, 2014 | |

У вівторок в Тбілісі відбулася тристороння зустріч президентів Азербайджану, Туреччини та Грузії Ільхама Алієва, Абдулли Гюля і Георгія Маргвелашвілі.

На зустрічі було висловлено задоволення успішною співпрацею між країнами, було доведено до уваги, що Тбіліський саміт зробить внесок у подальше розширення відносин.

Була підкреслена важливість здійснюваних між Азербайджаном , Туреччиною та Грузією глобальних проектів з точки зору розвитку регіону.

 

Президент Грузії Георгій Маргвелашвілі

Якомога більше країн повинні бути підключені до регіональних проектів, що забезпечить стабільність в регіоні.

"Ми маємо намір розширити ареал включеності в регіональні проекти все нових країн, бо їх включеність і стане гарантією стабільності в Каспійсько -Чорноморському та Середземноморському регіонах", - сказав Маргвелашвілі.

Президент Грузії подякував за співпрацю президентів Азербайджану і Туреччини, які завжди "були партнерами Грузії" і з якими спільно здійснювали великі проекти, які ставлять в основу економічний розвиток і добробут народів не тільки трьох країн, але і "мільйонів людей, які живуть за межами наших країн".

"Ми розширюємо нашу співпрацю на країни Європи та Азії, щоб якомога більше країн могли використовувати те благо, яке приносить наша тісна співпраця ", - заявив Маргвелашвілі.

 

Президент Туреччини Абдулла Гюль

Між Туреччиною , Азербайджаном та Грузією існує багатовекторне співробітництво.

Абдулла Гюль нагадав, що президенти зустрічалися в 2007 році на церемонії закладки фундаменту частини залізничного проекту Баку- Тбілісі- Карс, що проходить по території Грузії.

"Поряд з зустрічами на рівні президентів, регулярно проводяться і зустрічі глав МЗС", - сказав він.

Президент Туреччини додав, що в ході сьогоднішніх зустрічей будуть обговорені проекти Баку- Тбілісі- Карс, Баку- Тбілісі- Джейхан, Баку- Тбілісі- Ерзурум і TANAP.

За його словами, Азербайджан, Грузія і Туреччина реалізували безліч регіональних та міжнародних проектів. Вклад трьох країн у збереження миру і стабільності в регіоні схвалюється усіма.

Абдулла Гюль висловив сподівання на продовження подібних зустрічей на рівні президентів, які є прикладом співпраці і братерства між трьома країнами в багатьох сферах.

 

Президент Азербайджану Ільхам Алієв

"Упевнений , що у саміту будуть прекрасні результати. Зв'язки між нашими країнами мають велику історію. На високому рівні знаходяться також двосторонні відносини. В тристоронньому форматі ми в багатьох випадках докладаємо спільні зусилля, висуваємо спільні ініціативи".

За його словами, сьогодні грузино- турецько- азербайджанське співробітництво має велике значення не тільки для наших країн, а й для регіону і всього світу. "Тому що в основі нашої співпраці знаходяться загальні інтереси. Водночас реалізовані нами спільні проекти вийшли за регіональні рамки, і носять глобальний характер. Тому проведення саміту саме по собі є дуже знаменною, міжнародною подією", - сказав Президент Азербайджану.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.