Азербайджан, росія: спалах конфлікту
Дипломатичний конфлікт навколо смерті двох азербайджанців у Єкатеринбурзі спричинив другу за рік публічну сварку між двома країнами.
У понеділок в офісі російської агенції "Супутник" у Баку заарештували, як стверджується, двох агентів ФСБ. Близькі до влади азербайджанські видання лають російську владу та особисто президента Володимира Путіна. У Москві кажуть, що така відповідь на дії російських правоохоронців не виправдана.
Але жорстка реакція Баку є результатом масштабних зрушень у геополітиці регіону. Ще кілька років тому такі трагедії так не впливали на відносини двох країн.
Однак зараз Азербайджан стає регіональною державою, яка заперечує домінуючу роль Москви на Південному Кавказі.
У п'ятницю в Єкатеринбурзі правоохоронці затримали підозрюваних у причетності до вбивств у 2001-му, 2010-му та 2011 роках. У ході затримання вихідці з Азербайджану брати Зіяддін та Гусейн Сафарови померли. Ще кількох людей госпіталізували.
Азербайджанські джерела стверджують, що Сафарових "жорстоко вбили" силовики під час затримання. У Слідчому комітеті Росії заявили, що один із братів помер від серцевого нападу, а причини смерті другого уточнюють.
Незабаром після того, що сталося, стало ясно, що трагедія серйозно вплине на відносини двох країн.
У Баку скасували візит віцепрем'єра РФ Олексія Оверчука та концерти російських музикантів. Паралельно, провладна азербайджанська преса почала жорстко критикувати Росію. "У справі кривавих розправ Путін випередив самого Сталіна", стверджується в одній статті. В іншій дії єкатеринбурзьких силовиків називають "каральним рейдом".
Те, що відбувається, нагадує кризу, яка розгорілася наприкінці минулого року, коли російська система ППО помилково підбила азербайджанський пасажирський літак. Загинули понад половина пасажирів, у тому числі пілоти, які встигли довести підбитий літак до Казахстану.
Президент Азербайджану Ільхам Алієв вимагав від Росії визнання вини та ретельного розслідування. Путін вибачився, але цього виявилося замало. Почалася війна пропаганд, у Баку закрили структуру Росспівробітництва "Російський дім", звинувативши у шпигунстві, і вимагали закрити відділення російського державного видання "Супутник".
Але "Супутник" продовжив працювати. А цього понеділка в офіс прийшла поліція з обшуками. У результаті двох співробітників російського агентства затримали - азербайджанська поліція називає їх співробітниками ФСБ. Голову видання Ігоря Картавих та співробітника Євгена Білоусова вивели із будівлі силовики у масках.
Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: