Чехія: обговорюється висилка кількох російських дипломатів

23 Mar, 2018 | |

Прем'єр-міністр Чехії Андрій Бабіш не виключає, що республіка слідом за Великобританією вишле кілька російських дипломатів. Про це голова уряду заявив журналістам в п'ятницю, 23 березня, за підсумками обговорення за робочою вечерею учасниками першої робочої сесії саміту Євросоюзу справи про отруєння в Солсбері нервово-паралітичною речовиною екс-співробітника ГРУ Сергія Скрипаля та його дочки.

"Так, цілком можливо, що ми підемо цим шляхом. Йтиметься, швидше за все, про одиниці", - сказав Бабіш.

У понеділок, 26 березня, прем'єр, за його словами, планує обговорити ситуацію з міністром закордонних справ Чехії Мартіном Стропніцкім і іншими членами свого уряду. За словами Андрія Бабіша, можливість висилки російських дипломатів в якості вираження солідарності з Великобританією розглядають і інші держави - члени Євросоюзу.

Ряд країн Євросоюзу хочуть наслідувати приклад Великобританії і розглядають можливість відкликання своїх дипломатів з Росії або висилки російських дипломатичних працівників. Частина країн - членів ЄС вже готові піти на такі заходи", серед них - Польща, Франція і три балтійські країни.

Напередодні за результатами вечірніх дискусій лідери країн співтовариства прийняли рішення відкликати з Москви для консультацій посла ЄС в Росії Маркуса Едерера.

До цього прем'єр-міністр Великобританії Тереза ​​Мей надала президенту Франції Емманюелю Макрона і канцлеру Німеччини Ангелі Меркель оновлену інформацію про хімічну атаку в Солсбері, відповідальність за яку всі три політика покладають на Росію. Мей заявила про те, що британським фахівцям з наукового центру королівського Міноборони в Портон-Дауні вдалося ідентифікувати хімічну речовину яка використовувалось, як частинау групи нервово-паралітичних речовин "Новачок".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський: