Порушення Росією статутних документів ООН та ОБСЄ є перешкодою для безпеки в Європі та стабільності на континенті. Підкреслюється, що будь-які подальші агресивні дії РФ щодо України будуть мати серйозні наслідки та велику ціну внаслідок запровадження секторальних та персональних санкцій, які ухвалюватимуться Євросоюзом у координації з міжнародними партнерами.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель | Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики
“Стратегічний Компас”: Росія – основна загроза
“Strategic Compass”: Russia is the main threat
Незважаючи на численні спроби та ініціативи, Європейський Союз поки так і не став впливовим гравцем на світовій арені у питаннях оборони та безпеки. Цього разу в ЄС вирішили підійти до цього ґрунтовно - ідетьсяпро ініціативу "Стратегічний компас".
США і ЄС повертаються до стратегічного партнерства
US and EU are returning to a strategic partnership
15 червня 2021 року відбувся Саміт Європейський Союз – США за участю Президента Європейської Ради Шарля МІШЕЛЯ та Президента Європейської Комісії Урсули фон дер ЛЯЄН та президента Сполучених Штатів Джозефа БАЙДЕНА, який зафіксував відновлення відносин стратегічного трансатлантичного партнерства між Брюсселем і Вашингтоном. Про що конкретно йде мова і як це вплине на Україну?
Захист прав людини в ЄС: що не так?
Наприкінці вересня Європейська Комісія опублікувала Доповідь про верховенство права. Як випливає з доповіді, багато держав-членів мають високі стандарти верховенства права, але в ЄС існують й виклики верховенству права. Доповідь також включає запровадження надзвичайних заходів, вжитих державами-членами для боротьби з кризою COVID-19.
Надія на потепління відносин Росії і ЄС знищена
Два дні – 27 і 28 серпня – в Берліні відбувалася неформальна зустріч міністрів закордонних справ держав-членів Європейського Союзу у форматі «Гімніх», на якій детально обговорювалася ситуація в Білорусі та перспективи відносин із Росією. Аналітики групи Geostrategy отримали інформацію про результати внутрішніх дискусій, на підставі якої можна зробити кілька висновків: 1) ЄС продовжує демонструвати обережність щодо дій Олександра Лукашенка та 2) отруєння Олексія НАВАЛЬНОГО зіграло проти Кремля, який розраховував на «Гімніху» отримати від Євросоюзу загальний сигнал про потепління у відносинах з офіційним Брюсселем.
Спецпредставник ЄС з прав людини їде в Україну
EU Special Representative on human rights visits Ukraine in 2020
У червні 2020 року Європейський Союз опублікував Щорічну доповідь про ситуацію із захистом прав людини та демократії у світі в 2019 році, в якій у кількох аспектах згадується Україна, у тому числі у контексті порушення прав людини на тимчасово непідконтрольних Україні окремих частинах Донбасу та в тимчасово окупованому Криму.
Чи застосує ЄС кіберсанкції проти Кремля за атаки на Україну
Чи застосує ЄС кіберсанкції проти Кремля за атаки на Україну
28 травня 2020 року Статс-секретар міністерства закордонних справ Німеччини Мігель БЕРГЕР викликав Посла Росії в Німеччині Сергія НЕЧАЄВА для різкого висловлення протесту у зв’язку із хакерськими атаками на німецький законодавчий орган – Бундестаг. Німеччина збирається виступати за введення проти Росії кіберсанкцій – нового санаційного режиму Євросоюзу, ухваленого Радою Європейського Союзу в травні 2019 року. Що це означає для України і які відкриває перспективи для покарання тих, хто атакує українську критичну інфраструктуру?
Конфлікт на Близькому Сході: роль Євросоюзу
Європейський Союз уважно слідкує за розвитком ситуації в регіоні Близького Сходу, для якого важливо знайти шляхи його врегулювання, оскільки він несе пряму загрозу європейському континенту: збільшення насилля в регіоні, тероризм, проблема біженців та незаконного захоплення тимчасово окупованих територій.
Брюссель та Мінськ активізують діалог
З 17 по 18 грудня 2020 року у Брюсселі відбулося засідання Координаційної групи ЄС – Білорусь, під час якого обговорено спектр двосторонньої співпраці та перспективи на майбутнє. Результати засідання довели – Мінськ та Брюссель прагнуть глибшого діалогу.
Захід команді Зеленського: не переписуйте історію успіху України
Після інавгурації Володимира Зеленського Захід очікує від нього та його команди на дії, невиконання яких може призвести до погіршення відносин України із Західними партнерами. І навпаки, виконання цих вимог забезпечить необхідну політичну, безпекову та економічну підтримку України на шляху реформ та боротьби з російською військовою агресією.