Іран, Катар: відносини поглиблюються

21 Feb, 2022 | |

Президент Ірану Ебрагім Раїсі прибув до Катару для проведення переговорів на високому рівні з еміром Тамімом бін Хамадом аль-Тані та для участі у Форумі країн-експортерів газу (GECF)

Раїсі супроводжують кілька міністрів. Як очікується, під час свого дводенного візиту буде підписано кілька угод, спрямованих на посилення двосторонніх зв'язків.

"Ми розглядаємо цей візит як крок до активізації дипломатії з сусідами, особливо з країнами Перської затоки, і використання їх потенціалу для розвитку політичних та економічних зв'язків", - сказав Раїсі перед відльотом з Тегерана в Доху вранці в понеділок.

За словами міністра доріг і транспорту Ірану Ростама Гасемі, між двома країнами буде підписано чотири угоди. Найважливішим серед них є домовленість про план з'єднання Ірану та Катару через підводний тунель, сказав Ґемі державному телебаченню.

Дві інші угоди стосуються судноплавства та стимулювання морської торгівлі, а четверта – покращення авіасполучення між двома країнами.

Очікується, що у вівторок Раїсі також представлятиме Іран на саміті GECF. Іран володіє другими за величиною в світі запасами природного газу.

Візит відбувся на той час, коли Іран і світові держави, які брали участь у ядерній угоді 2015 року, кажуть, що тривалі переговори у Відні щодо відновлення угоди перебувають на фінальному етапі.

У разі успіху очікується повне повернення Ірану на світовий енергетичний ринок, оскільки він знову зможе продавати свою нафту та супутні продукти без перешкод США.

Катар  виступав як сполучна ланка між Іраном і США, оскільки Тегеран продовжує відмовлятися розмовляти безпосередньо з Вашингтоном через його неприйняття угоди.

Іран і Катар мають значно тісніші відносини з 2017 року, коли кілька інших арабських країн на чолі з Саудівською Аравією розірвали дипломатичні відносини з Катаром і ввели його блокаду.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: