Іран, Катар: відносини поглиблюються

21 Feb, 2022 | |

Президент Ірану Ебрагім Раїсі прибув до Катару для проведення переговорів на високому рівні з еміром Тамімом бін Хамадом аль-Тані та для участі у Форумі країн-експортерів газу (GECF)

Раїсі супроводжують кілька міністрів. Як очікується, під час свого дводенного візиту буде підписано кілька угод, спрямованих на посилення двосторонніх зв'язків.

"Ми розглядаємо цей візит як крок до активізації дипломатії з сусідами, особливо з країнами Перської затоки, і використання їх потенціалу для розвитку політичних та економічних зв'язків", - сказав Раїсі перед відльотом з Тегерана в Доху вранці в понеділок.

За словами міністра доріг і транспорту Ірану Ростама Гасемі, між двома країнами буде підписано чотири угоди. Найважливішим серед них є домовленість про план з'єднання Ірану та Катару через підводний тунель, сказав Ґемі державному телебаченню.

Дві інші угоди стосуються судноплавства та стимулювання морської торгівлі, а четверта – покращення авіасполучення між двома країнами.

Очікується, що у вівторок Раїсі також представлятиме Іран на саміті GECF. Іран володіє другими за величиною в світі запасами природного газу.

Візит відбувся на той час, коли Іран і світові держави, які брали участь у ядерній угоді 2015 року, кажуть, що тривалі переговори у Відні щодо відновлення угоди перебувають на фінальному етапі.

У разі успіху очікується повне повернення Ірану на світовий енергетичний ринок, оскільки він знову зможе продавати свою нафту та супутні продукти без перешкод США.

Катар  виступав як сполучна ланка між Іраном і США, оскільки Тегеран продовжує відмовлятися розмовляти безпосередньо з Вашингтоном через його неприйняття угоди.

Іран і Катар мають значно тісніші відносини з 2017 року, коли кілька інших арабських країн на чолі з Саудівською Аравією розірвали дипломатичні відносини з Катаром і ввели його блокаду.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.