Ірані: Роухані перемагає на виборах президента
Чинний президент Ірану Хасан Роухані перемагає на чергових президентських виборах. Такий результат був отриманий після підрахунку 37 млн голосів.
Як передає Reuters, Роухані набрав 21,6 млн голосів, 14 млн голосів отримав Ібрагім Раїсі, що складає 38 відсотків голосів виборців.
Ультраконсервативний Ібрагім Раісі обіцяв розбудову економіки та збільшення виплат бідним. Раісі вважають близькою фігурою до верховного лідера Ірану Аятоли Алі Хаменеї, який утримався від підтримки будь-якого з кандидатів.
На виборах президента зафіксовано численні порушення на користь кандидата Хасана Роухані. Про це заявив керівник штабу найближчого суперника лідера Ібрагіма Раїсі.
Як вказується, були відзначені випадки агітаційної діяльності прихильників Роухані на виборчих дільницях, що заборонено законодавством, помилкове написання імені кандидата Раїсі в бюлетенях, відсутність достатньої кількості бюлетенів в районах, де рейтинг Раїсі максимальний, надходження в ці райони бюлетенів без печаток. Всього прихильники Раїсі нарахували 219 очевидних порушень. Алі Нікзад закликав комісію вжити термінових заходів.
Раніше повідомлялося, що президентські вибори в Ірані продовжено на дві години на зв'язку з великою кількістю виборців і чергами біля виборчих дільниць.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?