Ізраїль, ХАМАС: військові дії відновилися
Ізраїльська авіація відновила удари по Газі після того як воюючі сторони не змогли домовитися про продовження перемир'я, яке тривало 7 днів.
Відновлення бойових дій між Ізраїлем і ХАМАС викликало в Газі суміш страху та гніву, а ООН назвала це "нічним кошмаром".
Через день після відновлення бойових дій міністерство охорони здоров'я Гази, яким керує ХАМАС, повідомило, що через ізраїльські атаки загинуло вже 178 людей.
Медики і очевидці кажуть, що найсильніші бомбардування спостерігаються у таборі Хан-Юніс і біля Рафасу на півдні. Точкові удари з повітря завдають також в центральних і північних районах.
Над табором біженців Хан-Юніс ізраїльські літаки розкидали листівки, де рекомендують мирним жителям у цілях безпеки йти на південь.
Хан-Юніс став "небезпечною зоною військових дій", йдеться в листівках, і пропонується шукати притулку в сусідньому Рафасі на кордоні з Єгиптом.
З початку війни такі листівки розповсюджували в кількох районах, ЦАХАЛ називає це "одним із заходів захисту мирного населення сектора Гази". Крім того, ізраїльські військові створили спеціальну карту Гази, поділену на сотні різних зон, яка, за їхніми словами, має допомогти людям уникати місць, де будуть бойові дії.
Як заявили в офісі прем'єр-міністра Ізраїля Біньяміна Нетаньягу, бойові дії відновлені, тому що ХАМАС порушив умови перемир'я, не виконавши своїх зобов'язань зі звільнення в п'ятницю всіх викрадених жінок і відновивши ракетні обстріли Ізраїлю.
У заяві також йдеться про те, що повертаючись до бойових дій Ізраїль досі прагне досягнути своїх цілей - звільнити заручників, знищити ХАМАС і отримати гарантії, що сектор Газа "ніколи не буде загрозою для жителів Ізраїля".
США потребують більш активної участі в подіях в Україні
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.