Китай: затримано працівника британського консульства в Гонконзі
Працівник британського консульства в Гонконзі отримав 15 днів адміністративного ув'язнення в місті Шеньчжень за порушення закону про громадський порядок, заявив Китай.
На щоденному брифінгу в середу прес-секретар міністерства закордонних справ Ген Шуан заявив, що справа "не є дипломатичним питанням".
За його словами, чоловік порушив положення про "громадський порядок та безпеку", але більше деталей не дав.
Британське міністерство закордонних справ заявило, що "надзвичайно стурбоване" справою співробітника, якого місцеві ЗМІ визначили як Саймон Ченг Ман-Кіт, офіцер з питань торгівлі та інвестицій у відділі консульства Шотландії з міжнародного розвитку.
Він відвідував діловий захід у Шеньчжені 8 серпня, але не повернувся до сусіднього Гонконгу, незважаючи на те що планував це зробити.
Незрозуміло, чи володів чоловік дипломатичним паспортом. Г-н Ген сказав, що він житель Гонконгу, а не громадянин Великобританії.
Порушення громадського порядку та безпеки, як правило, незначні призводять до адміністративних, а не кримінальних покарань.
Максимальне покарання за такі злочини - 15 днів ув'язнення.
Захоплення консульського персоналу будь-якого статусу чи рангу є надзвичайно незвичним. Незважаючи на проголошення Пекіном"золотої епохи" в китайсько-британських зв'язках, відносини загострилися в останні місяці на тлі продемократичних протестів у Гонконзі, колишній британській колонії.
"Щодо низки слів і вчинків британської сторони останнім часом з питань, пов’язаних з Гонконгом, ми неодноразово подавали у Великобританії урочисті скарги", - сказав пан Ген, додавши, що Китай закликає Великобританію "припинити втручатися у справи Гонконгу. "
Старший начальник поліції Гонконгу Конг Вінг-Чен заявив у вівторок, що правоохоронні органи Гонконгу не були повідомлені про цю справу органами материкового Китаю в рамках взаємного сповіщення, встановленого для таких випадків.
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:
Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена
На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.