Країни B9 закликають до створення інтегрованої системи ППО для протидії російській загрозі
Країни НАТО, що входять до Бухарестської дев'ятки (B9), зібрані у столиці Румунії 18 вересня, закликали до створення "спільної системи протиповітряної оборони" як відповідь на російські "повільні літаючі об'єкти" (безпілотники), які все більше порушують повітряний простір союзників під час атак на Україну.
«Це нова реальність, яку не можна залишити без уваги. Нам потрібна колективна відповідь в рамках НАТО на виклики, пов'язані з сучасною зброєю і технологіями, в тому числі шляхом посилення наших можливостей виявляти, ідентифікувати і, в разі необхідності, вражати низько і повільно літаючі об'єкти", - йдеться у спільній заяві країн B9.
Формат В9 включає дев'ять членів НАТО та ЄС з Центральної та Східної Європи: Румунію, Болгарію, Угорщину, Словаччину, Чехію, Польщу, Литву, Латвію та Естонію.
"Держави B9 глибоко стурбовані неодноразовими вторгненнями російських безпілотників і ракет у повітряний простір НАТО в Польщі, Румунії та Латвії, а також ескалацією напруженості вздовж кордонів НАТО", - заявив міністр оборони Румунії Ангел Тільвар, якого цитує Kyiv Independent під час брифінгу для преси після зустрічі B9 у Бухаресті.
Підписанти В9 закликають до консолідації інтегрованої системи протиповітряної оборони НАТО в регіоні.
«Ми підтримуємо ініціативи з використання усіх наявних можливостей і ресурсів в рамках ЄС і НАТО для посилення європейських сил і засобів протиповітряної і протиракетної оборони. Ми знову наголошуємо на необхідності повного дотримання Росією міжнародного права, включаючи недоторканність повітряного простору НАТО", - йдеться у заяві.
Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США
Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»
Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський: