Молдова: перебування російських миротворців незаконне

03 May, 2017 | |

Конституційний суд Молдови визнав неконституційним перебування російських миротворців на території Придністровського регіону.

Таке рішення Конституційний суд виніс у вівторок на запит Ліберальної партії щодо принципу нейтралітету Молдови і законності перебування іноземних військ на території республіки.

Згідно з рішенням Конституційного суду, Молдова є нейтральною країною, а принцип нейтралітету не суперечить її конституції і законодавству. Конституційний суд зазначив у той же час, що "близько 11% території Молдови є окупованою, а російська армія не була виведена з Придністровського регіону".

Конституційний суд підкреслив, що "принцип нейтралітету не перешкоджає участі Молдови в миротворчих операціях та військових навчаннях, спрямованих на підвищення боєздатності армії Молдови для того, щоб забезпечити безпеку країни".

Із запитом до Конституційного суду звернулася два роки тому Ліберальна партія Молдови, вимагаючи визнати неконституційним перебування російської армії на території Придністров'я.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Alireza Nader
Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND

Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь

Конгрес має надати фінансову підтримку Україні

Бен Кардін
Бен Кардін
Сенатор США, Голова Комітету з закордонних справ Сенату

Сенатор Кардін заявив, що у той час, як багато американських сімей в родинному колі святкували День подяки, ук

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.