НАТО сигналізує про підтримку Україні на тлі нарощування російських військ

15 Nov, 2021 | |

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив Україну в підтримці альянсу на тлі того, що він назвав «незвичайною концентрацією» російських сил у цьому районі.

Виступаючи 15 листопада в Брюсселі на прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, Столтенберг заявив, що члени НАТО продовжуватимуть надавати Україні «значну політичну та практичну підтримку», включаючи військову підготовку, оскільки протистояння триває.

Українські чиновники побоюються, що нинішній військовий контекст може передвіщати повторення дій Росії, які призвели до анексії Криму Москвою у 2014 році. 

Відповідаючи на запитання про позицію Росії, Кулеба сказав, що наміри Москви досі важко зрозуміти.

«Поки що передчасно говорити, яким саме буде... російський сценарій — чи військове нарощування є основним планом, і воно буде супроводжуватися зусиллями дестабілізувати Україну зсередини, чи військове нарощування буде слугувати фоновою силою, фоновим аргументом для дестабілізаційних зусиль, що вживаються Росією всередині країни», – сказав він. «Ми повинні бути готові до всіх сценаріїв, до всіх варіантів».

Столтенберг не попередив про відверте вторгнення в Україну, закликаючи Росію бути прозорою щодо своїх планів щодо військ, зібраних біля кордону. Наявність такої кількості військ наготові дає Москві можливість швидко діяти за будь-якими сценаріями щодо фактичної «військової агресії», залишаючи Україні та НАТО мало часу на попередження, сказав він.

"Ми повинні бути чіткими, ми повинні бути реалістичними щодо викликів, з якими ми стикаємося", - додав Столтенберг. «І те, що ми бачимо, є значним, великим нарощуванням російських військових. Ми бачимо незвичайну концентрацію військ. І ми знаємо, що Росія раніше була готова використовувати такі типи військових можливостей для проведення агресивних дій проти України».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів: