НАТО сигналізує про підтримку Україні на тлі нарощування російських військ

15 Nov, 2021 | |

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг запевнив Україну в підтримці альянсу на тлі того, що він назвав «незвичайною концентрацією» російських сил у цьому районі.

Виступаючи 15 листопада в Брюсселі на прес-конференції з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою, Столтенберг заявив, що члени НАТО продовжуватимуть надавати Україні «значну політичну та практичну підтримку», включаючи військову підготовку, оскільки протистояння триває.

Українські чиновники побоюються, що нинішній військовий контекст може передвіщати повторення дій Росії, які призвели до анексії Криму Москвою у 2014 році. 

Відповідаючи на запитання про позицію Росії, Кулеба сказав, що наміри Москви досі важко зрозуміти.

«Поки що передчасно говорити, яким саме буде... російський сценарій — чи військове нарощування є основним планом, і воно буде супроводжуватися зусиллями дестабілізувати Україну зсередини, чи військове нарощування буде слугувати фоновою силою, фоновим аргументом для дестабілізаційних зусиль, що вживаються Росією всередині країни», – сказав він. «Ми повинні бути готові до всіх сценаріїв, до всіх варіантів».

Столтенберг не попередив про відверте вторгнення в Україну, закликаючи Росію бути прозорою щодо своїх планів щодо військ, зібраних біля кордону. Наявність такої кількості військ наготові дає Москві можливість швидко діяти за будь-якими сценаріями щодо фактичної «військової агресії», залишаючи Україні та НАТО мало часу на попередження, сказав він.

"Ми повинні бути чіткими, ми повинні бути реалістичними щодо викликів, з якими ми стикаємося", - додав Столтенберг. «І те, що ми бачимо, є значним, великим нарощуванням російських військових. Ми бачимо незвичайну концентрацію військ. І ми знаємо, що Росія раніше була готова використовувати такі типи військових можливостей для проведення агресивних дій проти України».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом:

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.