Німеччина: підсумки політичного сезону

15 Jul, 2023 | |

Канцлер Німеччини підбив підсумки першого півріччя, вказавши на основні політичні елементи, які залишалися пріоритетами для офіційного Берліну.

Німеччина продовжить протягом наступних років підтримувати Україну, зокрема шляхом постачання необхідного озброєння. Згідно з попередньо ухваленими рішеннями, з початку війни та до 2027 року заплановано витратити до 17 млрд. євро на озброєння для України.

На питання про рішення США поставити Україні касетні боєприпаси канцлер відреагував стримано, заявивши, що це суверенне рішення іншої країни, яке він волів би не коментувати. Німеччина є учасницею Конвенції про заборону касетних боєприпасів, на відміну від США, Росії та України, і не буде закуповувати і використовувати ці боєприпаси. Важливо й надалі дотримуватись положень цього документа.

Щодо росії Канцлер зазначив, що безумовно, намагатимуся ще раз провести телефонну розмову з путіним.

Щодо НАТО було наголошено, що федеральний уряд працює над досягненням в наступному році т.зв. 2%-ї цілі НАТО. Ця мета буде досягнута за рахунок коштів з бюджету та спеціального фонду для Бундесверу, створеного після початку російської інтервенції в Україну. Німеччина стане країною-учасницею Альянсу, яка досягла цього показника назавжди, "навіть якщо спеціальні фонди будуть вичерпані". Щодо планів Альянсу, канцлер зауважив, що співпраця з Японією, Південною Кореєю, Австралією і Новою Зеландією буде поглиблюватися, натякаючи на дебати про можливе розширення НАТО.

ЄС скоро досягне домовленості навколо загальної системи надання притулку. Ключова мета – створення спільного механізму. Федеральний уряд працює над обмеженням нелегальної міграції. Солідарність в цьому процесі є ключовим елементом.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.