Норвегія, Литва: обговорено білоруське питання

08 Sep, 2020 | |

8 вересня 2020 року Прем’єр-міністр Норвегії Ерна Солберг, яка наразі перебуває з офіційним візитом у Литовській Республіці, зустрілася з лідером опозиції Білорусі С.Тихановською.

Після керівництва власне Литовської Республіки, Е.Солберг стала першим чинним главою уряду, яка зустрілась з С.Тихановською. За повідомленням норвезьких ЗМІ, масовий характер протестів у Білорусі свідчить, наскільки глибоким є прагнення до змін та демократичного розвитку у білоруського народу, а відповідна зустріч має підтвердити, що інші країни бачать, що відбувається у Білорусі, та підтримують протестувальників. Окремі коментатори звертають увагу на сміливість цього рішення для достатньо обережної зовнішньої політики Норвегії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.