Польща: підписано угоди з Boeing і GE на гелікоптери Apache

07 Aug, 2024 | |

Міністерство оборони Польщі уклало компенсаційні угоди з Boeing та General Electric на загальну суму близько 255 мільйонів доларів, що є частиною більшої угоди на суму 12 мільярдів доларів для придбання 96 вертольотів AH-64E Apache.

Контракт з Boeing на суму 102 мільйони доларів передбачає підтримку технічного обслуговування AH-64E Apache. Угода з General Electric, вартістю 135 мільйонів доларів, охоплює технічне обслуговування двигунів GE T700, які також встановлені на інших вертольотах польської армії, зокрема на S70 Black Hawk.

Очікується, що замовлення на 96 AH-64E незабаром підпише Варшава, а поставка літаків очікується між 2028 і 2032 роками.

"Польська армія збирається придбати ці вертольоти, які дійсно зміцнять нашу готовність, нашу безпеку перед обличчям того, що відбувається за межами Республіки Польща, я маю на увазі війну в Україні", - заявив заступник міністра оборони Польщі Павел Бейда.

AH-64E Apache Guardian є найновішим і найдосконалішим варіантом серії ударних вертольотів AH-64 Apache. Він оснащений модернізованими двигунами та новими композитними лопатями ротора.

Ці вертольоти замінять і розширять флот Польщі з приблизно 30 бойових кораблів Мі-24 радянського виробництва. Ініційована у 2014 році програма «Крук» мала на меті знайти заміну застарілим польським ударним вертольотам.

У програмі розглядалися п'ять вертольотів: Airbus Tiger, Leonardo AW249, TAI T129, Boeing AH-64E і Bell AH-1Z. До квітня 2022 року пропозиції Boeing та Bell потрапили до шорт-листа, а 8 вересня 2022 року Польща офіційно обрала Boeing AH-64E, значно збільшивши обсяг замовлення з 32 до 96 машин.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій