Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом
Як повідомляє Офіційне інтернет-представництво Президента України у рамках участі у роботі ГА ООН Президент України Петро Порошенко провів зустріч з Президентом Турецької Республіки Реджепом Таїпом Ердоганом.
Було обговорено широке коло питань двостороннього порядку денного, зокрема стан та перспективи співпраці двох країн у торговельно-економічній, інвестиційній, медичній сферах, а також взаємодії у рамках ООН.
Глави держав підтвердили обопільну зацікавленість у подальшій розбудові стратегічного партнерства між Україною та Туреччиною, у тому числі шляхом посилення політичного діалогу на найвищому рівні. У цьому зв’язку було досягнуто низку практичних домовленостей в контексті проведення чергового засідання українсько-турецької Стратегічної ради високого рівня, а також тристоронньої зустрічі у форматі Україна–Туреччина–Азербайджан.
Окремо наголошувалося на важливості завершення підготовки до укладення Угоди про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною.
З боку Турецької Республіки отримано чіткий сигнал щодо незмінності позиції на підтримку територіальної цілісності України та невизнання російської окупації території АР Крим, а також налаштованості на подальше відстоювання прав кримськотатарського народу.
Глава держави також закликав турецького колегу сприяти у звільненні українських громадян – політичних бранців Кремля.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах
Жозеп Боррель
Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.
Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»
- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?