Румунія: один ядерний реактор зупинено через несправність
Румунія активно імпортувала електроенергію протягом вихідних, коли один з двох ядерних реакторів на атомній електростанції Чернавода, яку експлуатує Nuclearelectrica, було автоматично відключено від національної електромережі 19 липня ввечері через технічну несправність у неядерній частині станції, що не зачепила ядерну безпеку. Низька ефективність вітрових електростанцій посилила дефіцит енергії.
Ця несправність збіглася з періодом, коли країна вже здійснювала імпорт електроенергії з сусідніх держав.
У дні, що передували інциденту, уряд намагався ввести в дію всі доступні вугільні блоки, щоб впоратися зі збільшенням попиту на енергію. Піковий імпорт сягнув 2000 МВт, що становить чверть від загального споживання, ввечері 19 липня.
За звичайних умов така подія не призвела б до проблем, оскільки транскордонна пропускна здатність Румунії складає приблизно 3000 МВт.
Але нинішня ситуація ускладнюється зростанням споживання в регіоні через спеку, зупинкою енергоблоків у сусідніх країнах, а також ситуацією в Україні, яка перетворилася на імпортера, бо змушена закривати власні потреби, поглиблені російськими атаками, що знищили генеруючі потужності потужністю 9 000 МВт.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)
Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.
Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

Александр Шалленберг
В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки: