Каспій як зброя проти російського енергетичного домінування

12 Jun, 2011

АзербайджанНа сьогоднішній день можна говорити про те, що у басейні Каспійського моря зосереджено близько 15% світових покладів нафти.

Оцінки, зроблені Міністерством енергетики США, говорять про існування покладів нафти у розмірі від 80 до 100 мільярдів барелів, інші вказують на наявність у басейні Каспійського моря покладів нафти в обсягах до 250 мільярдів барелів. Є також інформація про те, що обсяги покладів нафти у казахській частині Каспійського моря - близько 40 мільярдів барелів нафти, та російській - близько 80 мільярдів галонів нафти.

12.06.2011

Румунія: один ядерний реактор зупинено через несправність

22 Jul, 2024

Румунія активно імпортувала електроенергію протягом вихідних, коли один з двох ядерних реакторів на атомній електростанції Чернавода, яку експлуатує Nuclearelectrica, було автоматично відключено від національної електромережі 19 липня ввечері через технічну несправність у неядерній частині станції, що не зачепила ядерну безпеку. Низька ефективність вітрових електростанцій посилила дефіцит енергії.

Ця несправність збіглася з періодом, коли країна вже здійснювала імпорт електроенергії з сусідніх держав.

США, Катар: лідери зустрінуться на тлі енергетичних проблем Європи

26 Jan, 2022

Запланований візит шейха Таміма бін Хамада Аль Тані до Білого дому, перший з тих пір, як Байден обійняв посаду минулого року, відбувся в той час, коли Вашингтон обговорює з державами і компаніями, що виробляють енергоресурси, потенційне перенаправлення поставок до Європи, якщо Росія вторгнеться в Україну .

У понеділок повідомлялось, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час телефонної розмови обговорив це питання з міністром закордонних справ Катару, найбільшого виробника скрапленого природного газу.

Кремль теряет влияние на энергосектор Восточной Европы

Kremlin loses influence over the Eastern Europe
29 Dec, 2015

The latest developments around building up the newest LNG-terminals by Poland and Lithuania are changing profoundly the geopolitical situation in the Eastern Europe. The Russian company Gazprom received another devastating blow from the EU member-states. All those are affecting the European energy market and therefore Ukraine will get ambitious concessions from Russian gas monopolist. But some concrete measures should be implemented by official Kyiv.

Дружба з Туреччиною послабить тиск Росії

18 Apr, 2012

У першому кварталі 2012 року спостерігалася безпрецедентно активна міжнародна діяльність Туреччини на кількох напрямках – Середній Азії, Кавказі та Росії. Перші результати дозволяють зробити висновок про те, що Києву необхідно негайно перейти до виділення Туреччини в особливу категорію країни, яка має стати для України так званою азійською Польщею.

НАК «Нафтогаз» близький до розподілу на кілька окремих компаній

01 Apr, 2012

За оцінками західних партнерів групи Geostrategy, ближчим часом державна компанія НАК «Нафтогаз України» буде ресруктурована, внаслідок чого буде створено кілька державних компаній, які відповідатимуть за діяльність різних напрямків в газовій сфері. Це вказує на існування в України доволі гострої потреби у коштах на масштабну реструктуризацію національної газотранспортної системи, що є необхідним для подальшого належного функціонування самої системи.

Британія руйнує газову стратегію «Газпрому»

01 Jul, 2011

Оголошення Великою Британією 23 червня 2011 року наміру збудувати до 2025 року вісім нових атомних енергоблоків призведе до збалансування цінової ситуації в Європі на російський газ та охолодить агресивну риторику «Газпрому» про значне зростання цін на газ для європейських споживачів вже до кінця 2011 року.