Словаччина: перші F-16 прибули з США

24 Jul, 2024 | |

Словаччина отримала від США перші два з 14 обіцяних військових літаків F-16 після дворічної затримки, спричиненої пандемією коронавірусу та відсутністю чіпів.

Президент Пітер Пеллегріні відсвяткував прибуття літаків, заявивши, що вони «сприятимуть збільшенню обороноздатності нашої країни».

У 2024 році Словаччина інвестувала в оборону 2% свого ВВП, але здебільшого покладається на своїх сусідів у патрулюванні свого неба, оскільки у 2022 році вона зняла з експлуатації близько 12 радянських літаків МіГ-29.

Для МіГ-29 не вистачало запасних частин і технічного персоналу, який міг би їх обслуговувати після того, як російські техніки залишили Словаччину в Росію після повномасштабного вторгнення в Україну.

Країни-члени НАТО Польща, Чехія, а пізніше Угорщина взялися до охорони повітряного простору Словаччини.

У 2022 році уряд прем’єр-міністра Едуарда Хегера подарував Україні свій парк МіГ-29 після того, як український уряд заявив, що вони необхідні для її захисту від повномасштабного вторгнення Росії.

Вона стала другою після Польщі країною НАТО, яка виконала запити Києва на списані військові літаки.

Угода на суму 1,8 мільярда доларів США (1,6 мільярда євро) щодо придбання F-16 у США була укладена в 2018 році. Вона включає як самі літаки, так і навчання пілотів і логістичні послуги. Решта з 14 літаків буде поставлено протягом двох років.

Тодішній міністр оборони Петер Гайдос заявив, що угода була "найкращим можливим рішенням". Проте, Словаччина нині має уряд, який відносно проросійськи налаштований, з Робертом Фіцо на посаді прем'єр-міністра. Він відкрито критикував передачу літаків Україні під час парламентських виборів, що привели його до влади.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні продовжити надавати підтримку

Боб Коркер (Bob Corker)
Сенатор США Боб Коркер (Bob Corker) республіканець-Теннесі

Після телефонної розмови з послом США в Україні Джеффрі Пайєттом, сенатор США Боб Коркер (республіканець-Теннесі), голова сенатського комітету із закордонних справ, наголосив на подальшій

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.