США: завдали ракетного удару по Сирії
США в ніч на п'ятницю завдали ракетного удару по Сирії: 59 крилатих ракет Томагавк було випущено з двух есмінців ВМС США в Середземному морі в сторону бази урядових ВПС в провінції Хомс. Ракетний удар став відповіддю на передбачувану хімічну атаку в сирійській провінції Ідліб, жертвами якої, за різними даними, стали від 70 до 100 чоловік, в тому числі десятки жінок і дітей.
Держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Росія не виконала свої зобов'язання в рамках угоди про ліквідацію хімічної зброї в Сирії 2013 року. З такою заявою глава американського зовнішньополітичного відомства виступив перед журналістами в четвер у маєтку Мар-а-Лаго в штаті Флорида, де президент країни Дональд Трамп приймав голову Китаю Сі Цзіньпіна.
За словами Тіллерсона, російська влада або навмисно брала участь в порушенні цієї угоди, або просто не здатна її виконати. Як зазначив глава Держдепартаменту, Москва повинна була гарантувати, що хімзброї в Сирії більше не буде.
Як підкреслив держсекретар, президент США показав, що він готовий до рішучих заходів у відповідь на "огидні" дії сирійської влади.
У 2013 році між Москвою і Вашингтоном було досягнуто згоди, згідно з яким влада Сирії погодилася передати свою хімічну зброю в розпорядження міжнародного співтовариства для подальшої ліквідації. Домовленість була закріплена резолюцією Ради Безпеки ООН 2118, де вказано що в разі використання хімічної зброї в Сирії буде вжито заходів відповідно до Статуту Всесвітньої організації, який допускає введення санкцій і застосування військової сили.
На цьому тижні віце-президент США Майк Пенс в інтерв'ю Fox News визнав, що угоду про знищення хімічної зброї в Сирії не було виконано. Він звинуватив у зриві домовленостей Росію і сирійське керівництво.
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну
Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
Перемир’я на Донбасі триває, але важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди.
Стівен ПАЙФЕР, колишній Посол США в Україні, старший науковий співробітник Інституту Брукінгса
Не зважаючи на те, що перемир’я на Донбасі триває, важко говорити про те, що Росія виконує Мінські угоди. Російські військові разом із технікою продовжують перебувати на території Донбасу, непідконтрольній Україні.