Україна і Словаччина просуватимуть китайські товари в ЄС

11 Jan, 2018 | Іван Кошик | старший аналітик групи Geostrategy
made in cina

Словаччина та Україна мають намір спільно увійти до проекту постачання китайських товарів до Європи «Шовковий шлях» вантажними потягами на маршруті Азія (Китай) – Європа (Україна-Словаччина).

Словацькі політики переконані у тому, що сьогодні існує великий шанс створити у Східній Словаччині – у місті Кошице – один величезний логістичний парк для перевантаження контейнерів, що прибуватимуть новим Шовковим шляхом. Як стало відомо із джерел, близьких до словацького уряду, до нього звернувся британський інвестор із пропозицією створити такий парк. Очікується, що у січні 2018 року це проект має отримати статус «стратегічної інвестиції».

Необхідність побудови нового логістичного центру у м. Кошице обґрунтувується тим, що протягом 2018 року до Словаччини має прибути від 200 до 500 потягів з Китаю, і наявних у діючого контейнерного терміналу «Добра» на кордоні з Україною потужностей не вистачить. Отже, надзвичайно важливо у цьому зв’язку збудувати нові логістичні потужності. Створення логістичного центру у м. Кошице було б також вигідним ще й з тієї точки зору, що діючий термінал «Добра» на кордоні з Україною було здано в 15-річну оренду російській фірмі «Cargo Container», з огляду на це частина прибутків від перевантаження контейнерів в центрі «Добра», сьогодні Словаччина втрачає.

Позитивним реалізації такого проекту є те, що з України до міста Кошице (зокрема, до металургійного комбінату U.S.Steel) веде ширококолійна залізниця. До речі, цікаво, що кілька років тому Словаччина лобіювала питання прокладення ширококолійної залізниці територією Словаччиною від кордону з Україною до м. Відень (Австрія). Однак широка колія до Відня позбавила б Словаччину стратегічних переваг, які остання може мати від опрацювання вантажів на власній території у власному терміналі.

Таким чином, Україна має перспективні можливості бути залученою до включення разом зі Словаччиною до проекту Шовковий шлях. Єдине, що Україна у цьому проекті мала б відігравати не лише транспорту роль, але й домогтися від Словаччини безпосередньої участі як у будівництві нового логістичного парку, так і по можливості, розміщення на своїй території потужностей для транспортування товарів до ринку Євросоюзу. Словаччина, наприклад, очікує, що у майбутньому парку буде працевлаштовано не менше 500 осіб, що допоможе регіону з найбільшим в Словаччині рівнем безробіття (10,1 %). В цілому, якщо б вдалося реалізувати цей проект, то це означало б прибуття до Словаччини через транспортні мережі України величезної кількості контейнерів з цілого світу.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Tor Bukkvoll
старший науковий співробітник Норвезького відділу оборонних досліджень

Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.

Румунія проти додаткових передумов для підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Адріан Северин (Adrian Severin)
Адріан Северин (Adrian Severin), депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія)

Адріан Северин, депутат Європейського парламенту, незалежний (Румунія), про підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом: