Венесуела: затримки з поставками нафти в Китай і Росію
Державна компанія Венесуели PDVSA затримала поставки нафти в Китай і Росію на загальну суму $ 750 млн за станом на січень, повідомляє агентство Reuters з посиланням на внутрішні документи компанії.
Поставки повинні здійснюватися за програмою нафту в обмін на кредити.
Сума позик склала $ 55 млрд. При цьому вартість поставок лише на $ 750 млн. Отримані позики Венесуела планувала направити на фінансування інфраструктурних та соціальних проектів.
Венесуела взяла кредит у Китаю на суму $ 50 млрд в обмін на поставки нафти та інших видів палива. З російської сторони позики Венесуелі видавала "Роснефть", їх обсяг склав $ 5 млрд.
Венесуела заборгувала в цілому 13,2 млн барелів нафти і нафтопродуктів компаніям з Росії і Китаю, вказує Reuters. Перебої з поставками пов'язані з нестачею сховищ, проблемами з логістикою і підготовкою танкерів.
Раніше PDVSA планувала збільшити поставки нафти в Китай в 2017 році на 55%, зокрема за рахунок скорочення експорту в Індію на 15%. У 2016 році країна стала сьомим за величиною постачальником нафти в Китай.
Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США
"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.