Поставки російської, казахської, азербайджанської нафти на нафтопереробні заводи в Середземному морі і за її межами опинилися під загрозою через рішення Туреччини змінити правила судноплавства через протоки Босфор і Дарданелли.
Туреччина: нові правила серйозно затримують поставки нафти з Росії, Казахстану, Азербайджану
Ірак: урядові війська взяли під контроль нафтові родовища
Іракські урядові війська взяли під контроль два найбільших нафтових родовища в провінції Кіркук після того, як їх покинули сили іракських курдів.
США закликали курдів і уряд Іраку - своїх союзників у регіоні - утриматися від ескалації конфлікту. Курдське командування назвало подію "оголошенням війни".
Іракські війська почали операцію із повернення контролю над Кіркуком у понеділок. Три тижні тому відбувся суперечливий референдум про незалежність Курдистану.
Бразилія, США, Франція: нові нафтові угоди
Exxon Mobil Corp. і Petrobras провели переговори про стратегічне партнерство, яке може включати в себе декілька активів в Бразилії і за кордоном в різних сегментах галузі.
Така угода може дати Exxon доступ до нафтових родовищ і інфраструктури в Бразилії , а контрольована державою Petroleo Brasileiro SA може отримати технології Exxon у виробництві, переробці і розподілі нафти. Компанії в заяві у вівторок уточнили що не існує в даний час переговорів спрямованих на стратегічний альянс з Exxon.
Саудівська Аравія: збільшує видобуток нафти
У лютому 2017 року добовий видобуток нафти в Саудівській Аравії зріс більш ніж на чверть мільйона барелів. Близькосхідна монархія повернулася до збільшення видобутку після скорочення в рамках домовленостей всередині ОПЕК
За підсумками лютого 2017 року обсяг добового видобутку нафти в Саудівській Аравії знову перевищив 10 млн бар., В порівнянні з січнем він виріс на 263 тис. Бар., Повідомляє Bloomberg з посиланням на дані, надані королівством в Організацію країн - експортерів нафти (ОПЕК) .
Венесуела: затримки з поставками нафти в Китай і Росію
Державна компанія Венесуели PDVSA затримала поставки нафти в Китай і Росію на загальну суму $ 750 млн за станом на січень, повідомляє агентство Reuters з посиланням на внутрішні документи компанії.
Поставки повинні здійснюватися за програмою нафту в обмін на кредити.
Сума позик склала $ 55 млрд. При цьому вартість поставок лише на $ 750 млн. Отримані позики Венесуела планувала направити на фінансування інфраструктурних та соціальних проектів.
США: заборонено видобуток нафти у Північних акваторіях
Чинний президент Сполучених Штатів Барак Обама заборонив видобуток нафти у територіальних водах США в Атлантичному та Північному Льодовитому океані. Заначається, що мова йде про "постійну заборону" видобутку у більшості північних регіонів США.
Оглядачі припускають, що такий крок має на меті захистити ці райони перед приходом до влади Дональда Трампа.
Останній під час своєї виборчої кампанії обіцяв розвивати видобуток нафти з природніх запасів США.
Влияние глобального энергетического рынка на Украину
The influence of global energy on Ukraine
The global energy market is developing actively under the unique geopolitical circumstances – ongoing conflicts in the Middle East region, the LNG gas and oil extractions in the US, Canada and China, tough position of the OPEC member-states in the issues of freezing the volume of daily oil production ect. All those factors are effecting on attempts making by Ukraine on the path of reducing its dependence on the Russian gas and oil.
США: фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини
Фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини, в тому числі в найбільшій нафтової компанії ExxonMobil. Заява опублікована на офіційному сайті фонду.
«В умовах, коли світова спільнота працює над тим, щоб позбутися від необхідності використання викопних видів палива, немає сенсу - ні з фінансової, ні з етичної сторони - продовжувати зберігати інвестиції в цих компаніях», - йдеться в заяві.
Лівія: не прийматиме участь у зустрічі виробників нафти, 17 квітня в Досі.
Лівія відмовилася брати участь у зустрічі виробників нафти, присвяченій можливості заморозки видобутку, яка повинна пройти 17 квітня в Досі. Про це, повідомила арабська служба британської телекомпанії SkyNews.
Представник Лівії в ОПЕК пояснив відмову тим, що його країна має намір наростити виробництво нафти, коли їй дозволять умови.
До падіння режиму Каддафі і початку військових дій в 2011 році Лівія видобувала 1,6 млн барелів на добу, в даний час - 400 тис..
Деякі країни-члени ОПЕК можуть не приїхати на зустріч в Катарі в квітні, але 15-16 основних виробників нафти в світі візьмуть участь у зустрічі, і "це непогана цифра", заявив генеральний секретар ОПЕК Абдулла аль-Бадрі.
Почему у Москвы не сложится "нефтяной пасьянс"
Why Russia will not be able to fold the ”oil solitaire”
During the last month the Russian political circles committed a lot of efforts aimed at consolidating the position of the biggest exporter of oil in the world in the issue of frizzing the oil production on the current level. But those tremendous attempts were failed. This is the reason why the situation on the global oil market will likely remain unstable in the nearest future.