Штайнмаєр: Воєнного вирішення конфлікту в Україні бути не може

24 Mar, 2015 | |

 Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр закликав сторони конфлікту на Донбасі до уникнення кроків, що могли б призвести до подальшого загострення протистояння.

Міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр вкотре наголосив, що не бачить силового варіанту вирішення української кризи. Про це він заявив у понеділок, 23 березня, у Братиславі, де глава дипломатичного відомства ФРН взяв участь у перемовинах у форматі так званої "Вишеградської четвірки". Разом із міністрами закордонних справ Чехії, Польщі, Угорщини та Словаччини, а також із президентом Словаччини Андреєм Кіскою та словацьким прем’єр-міністром Робертом Фіко він обговорив ситуацію в Україні та на Західних Балканах. На порядку денному також стояло питання "Східного партнерства" ЄС, повідомляє інформаційна агенція dpa.

"Одна річ зрозуміла усім нам: варіанту вирішення української кризи воєнним шляхом немає та бути не може", - наголосив Штайнмаєр під час зустрічі. Він також зазначив, що кожна сторона конфлікту має уникати будь-яких кроків, які могли б призвести до ескалації ситуації. Для цього, на думку німецького політика, потрібне повне припинення вогню та надання повного доступу спостерігачам ОБСЄ.

За словами Штайнмаєра, 25 березня у Парижі відбудеться зустріч у "нормадському форматі" офіційних дипломатичних представників України, Німеччини, Франції та Росії. Він, однак, наголосив, що це не буде зустріччю міністрів, однак під час неї йтиметься про механізми контролю припинення вогню на Сході Україні.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Путін забезпечив виживання режиму Асада

Джон Маккейн
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Заява, що Росія почне виведення деяких збройних сил з Сирії сигналізує проте що Володимир Путін переконаний, що він розбомбив та знищив достатньо супротивників кривавого режиму Асада, щоб забезпечити його виживання.

Міжнародні організації втратять свій вплив на глобальну політику

ШАЛЛЕНБЕРГ
Александр ШАЛЛЕНБЕРГ
Федеральний міністр з європейських та міжнародних справ Австрії

В інтерв’ю австрійським ЗМІ Міністр закордонних справ Александр ШАЛЛЕНБЕРГ окреслив наступні думки:

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри