Смоленська трагедія: Польща звинувачує російських диспетчерів

27 Mar, 2015 | |

 Головна військова прокуратура Польщі висунула звинувачення двом диспетчерам аеропорту Смоленська в справі про катастрофу літака Ту-154 у квітні 2010 року.

Літак розбився під час заходу на посадку на аеродромі "Північний".
Усі 96 людей, які були на борту літака, в тому числі президент Польщі Лех Качинський, загинули.

"Пред'явлені звинувачення двом російським диспетчерам в ненавмисному доведенні до авіаційної пригоди. Ми маємо намір заслухати їх як підозрюваних", - заявив офіційний представник головної військової прокуратури Польщі.

Експерти Міждержавного авіаційного комітету (МАК), які проводили розслідування, поклали відповідальність за трагедію на польський екіпаж.

МАК - це виконавчий орган держав колишнього СРСР, який має делеговані державами функції й повноваження в галузі цивільної авіації та використання повітряного простору. Штаб-квартира комітету розташована у Москві.

2011 року польський уряд оприлюднив доповідь, за якою за катастрофу відповідальні мало і погано треновані польські пілоти, погана погода, а також хибні й запізнілі команди, які давали екіпажу російські диспетчери.

Крім того, оснащення аеродрому в Смоленську визнано неефективним, неадекватним і таким, що не створює умов для безпечної посадки повітряного судна.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»

Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.

Чи викликає у вас тривогу агресивність Росії в Європі?

Майкл Хайден  (Michael Hayden)
Майкл Хайден (Michael Hayden), колишній голова ЦРУ і АНБ, США

"Путін поводиться самовпевнено, але у нього немає хороших карт в цій грі.