Узбекистан: почалися вибори президента

29 Mar, 2015 | |

Сьогодні в Узбекистані проходять президентські вибори. Це вже  п'яті президентські вибору  з часу здобуття країною незалежності в 1991 році.

Кандидатами на пост глави держави зареєстровано чотири людини - чинний президент Іслам Карімов, голова центральної ради Народно-демократичної партії Хатамжон Кетмонов, член парламентської фракції Демократичної партії «Міллі тікланіш» («Національне відродження») Акмал Саїдов, голова виконкому Соціал-демократичної партії «Адолат »(« Справедливість ») Нарімон Умаров.

Карімов керує Узбекистаном з червня 1989 року. На останніх президентських виборах 23 грудня 2007 за нього віддали голоси понад 13 млн осіб - більше 88% від загального числа виборців, які взяли участь у виборах.

ОБСЄ направила в Узбекистан обмежену місію спостерігачів у складі 21 представника з 18 країн-учасниць.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.