Китай, Узбекистан: підписали Протокол про розширення взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва

19 Jun, 2015

Китай і Узбекистан підписали Протокол про розширення взаємовигідного торговельно-економічного співробітництва в рамках реалізації ініціативи будівництва "економічного пояса Шовкового шляху".

Про це сьогодні повідомили в Міністерстві комерції КНР.

Як стало відомо, документ підписали у приморському місті Жічжао провінції Шаньдун / Східний Китай /, де проходило третє засідання Міжурядового комітету Китаю та Узбекистану зі співробітництва. Підписи під документом поставили заступник міністра комерції КНР Чжун Шань і міністр зовнішніх економічних зв'язків, інвестицій і торгівлі Узбекистану Елер Ганієв.

Узбекистан: почалися вибори президента

29 Mar, 2015

Сьогодні в Узбекистані проходять президентські вибори. Це вже  п'яті президентські вибору  з часу здобуття країною незалежності в 1991 році.

Кандидатами на пост глави держави зареєстровано чотири людини - чинний президент Іслам Карімов, голова центральної ради Народно-демократичної партії Хатамжон Кетмонов, член парламентської фракції Демократичної партії «Міллі тікланіш» («Національне відродження») Акмал Саїдов, голова виконкому Соціал-демократичної партії «Адолат »(« Справедливість ») Нарімон Умаров.

Карімов керує Узбекистаном з червня 1989 року. На останніх президентських виборах 23 грудня 2007 за нього віддали голоси понад 13 млн осіб - більше 88% від загального числа виборців, які взяли участь у виборах.

Наступление на Россию начнется со Средней Азии

Offensive against Russia will begin with Central Asia
27 Mar, 2015

The uncontrolled aggressive behaviour of the Moscow leader Vladimir Putin towards its neighbouring countries, particularly regarding Ukraine, provoked the global players to start thinking about the demontage of the current Russian political regime. It seems that those changes might be triggered by the two countries located in the Central Asia – Kazakhstan and Uzbekistan.

Узбекистан, Росія: компанія "Лукойл" оголосила конкурс на закупівлю обладнання та будівництво газопереробного заводу

19 Dec, 2013

Російська нафтова компанія " Лукойл " оголосила конкурс на закупівлю обладнання та будівництво газопереробного заводу ( ГПЗ) на базі родовищ Кандимської групи в Узбекистані.
 
На сьогоднішній день завершено базове проектування Кандимського комплексу, розпочато роботу з підготовки техніко-економічного обгрунтування проекту. Переможця тендеру планується визначити в I кварталі 2014.
 

Узбекистан: Китай готовий співпрацювати з Узбекистаном в військовій сфері

23 Sep, 2013

Китай готовий працювати разом з Узбекистанськими партнерами над реалізацією домовленостей, досягнутих главами двох країн Сі Цзіньпіном і Ісламом Карімовим з метою вивести співробітництво між Збройними силами Китаю та Узбекистану на новий рівень.

Про це сказав напередодні член Держради КНР, глава військового відомства Чан Ваньцюань на зустрічі з міністром оборони Узбекистану Кабулом Бердиєвим, який перебуває з візитом в Китаї.

Чан Ваньцюань висловився також за активізацію співробітництва з Узбекистаном в областях військової освіти, спільних навчань та інших сферах.

КИТАЙ відсуває УКРАЇНУ з регіону Середньої Азії

Київ не витримує «пекінської конкуренції»
25 Mar, 2013

GeoWeb Геополітична павутинаУкраїна поступово зводить нанівець співпрацю з такими країнами регіону як Узбекистан та Киргизстан. В так званому «живому активі Києва» поки що існують такі держави як Казахстан та, частково, Таджикистан. Однак відсутність протягом тривалого періоду конкретних результатів у співпраці з цими державами вказують на те, що Україна втратить і цей напрямок.

Візити/переговори/міжнародні конференції у період 1-6 січня 2013 року

03 Jan, 2013

 • 1 січня – Ірландія починає Головування в Європейському Союзі;

 

• 1 січня – в Болгарії вступає в силу новий Податковий кодекс;

 

• 1 січня – Білорусь розпочинає Головування у Співдружності Незалежних Держав;

 

• дата невизначена – Узбекистан може припинити постчання природного газу до Таджикистану;

 

• 3 січня – у Брюсселі відбудеться робоче засідання Ради Росія – НАТО;

 

• 4 січня – у Вірменії закінчиться термін висунення кандидатів на посаду Президента країни;

Узбекистан, Таджикистан: обговорено питання постачання газу

26 Dec, 2012

Прем’єр-міністр Таджикистану Окіл ОКІЛОВ надіслав політичний сигнал своєму колезі, Прем’єр-міністру Узбекистану Шавкат МІРЗОЄВУ, із приводу можливих намірів Узбекистану припинити транзит природного газу на таджицький ринок.

 

Такий сигнал було зроблено після того, як Узбекистан почав поступове знижувати обсяги газу, який постачається до Таджикистану. Відповідно до наявної інформації, напередодні нового року Узбекистан може взагалі припинити поставки газу до Таджикистану.

Для чого зустрічалися Президенти Узбекистану та Казахстану?

07 Sep, 2012

6-7 вересня у столиці Казахстану місті Астані у форматі двостороннього саміту пройшла зустріч лідерів двох середньоазійських держав – Президента Казахстану Нурсултана НАЗАРБАЄВА та Президента Узбекистану Іслама КАРІМОВА. Ця зустріч зацікавила аналітиків групи Geostrategy з кількох стратегічно важливих аспектів.