Генерал Веслі Кларк: США даремно довірили кризу в Україні Німеччині, і наступ Росії це доведе
США мають грати провідну роль у вирішенні конфлікту в Україні. Про це у Вашингтоні заявив екс-головнокомандувач НАТО у 1997-2000 роках генерал армії США Веслі Кларк. Він назвав помилкою розрахунки, що Німеччина зможе взяти на себе ініціативу у вирішенні кризи.
"Якщо ми, США, самі себе утримуємо від допомоги Україні, заохочуючи Німеччину взяти на себе ініціативу, то наступний російський наступ продемонструє хибність німецького аналізу. Ангела Меркель гарний політик, вона може скільки завгодно казати, що «немає військового вирішення конфлікту». Однак, третій російський наступ означає, що, принаймні, Путін бачить військове вирішення конфлікту. Ми давали європейцям шанс вирішити Балканську кризу упродовж кількох років. Нарешті ми сказали: ми вирішимо цю кризу. Ми надіслали 30 тисяч американських солдат, щоб зацементувати підписані мирні домовленості", - відзначив Кларк.
Веслі Кларк відзначив, що у разі програшу України наслідки для всієї Східної Європи будуть непередбачувані и вкотре нагадав: зброю потрібно надати зараз, щоб підвищити ціну для Путіна.
"Існує ймовірність того, що нинішня адміністрація надасть Україні зброю. Це точно станеться, якщо Путін нападе. Я хотів би щоб США надали зброю до того, як Путін вдасться до нападу, оскільки зброя буде гарним стримуючим фактором", - сказав колишній командувач силами НАТО в Косово.
http://ukrainian.voanews.com/content/wesley-clark-arms-for-ukraine/2701…
Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн
Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".
Іран на милість Путіна, безпрецедентний, але крихкий союз

Аліреза Надер (Alireza Nader), старший аналітик корпорації RAND
Росія і Іран налагодили безпрецедентний, але крихкий союз на Близькому Сході. Російсько-Іранське співробітництво є ключовим для забезпечення виживання режиму президента Башара Асада в Сирії і знищенням повстанців зі східної частини Алеппо. Російські бомбардувальники використовували іранські війсь
Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.