США, Куба: Гавану можуть виключити зі списку країн-спонсорів тероризму

10 Apr, 2015 | |

Держдепартамент США рекомендував президенту Бараку Обамі виключити Кубу зі списку країн-спонсорів тероризму.

Як заявив член комітету з міжнародних справ Сенату США Бен Кардін, така рекомендація є важливим кроком на шляху до встановлення більш продуктивних відносин із Кубою.

Куба - одна із чотирьох країн, яких США неодноразово звинувачували у підтримці тероризму у світі. Решта - Іран, Судан та Сирія.

Виключення Куби із "терористичного списку", де вона опинилася у 1982 році, дасть можливість обом країнам знову відкрити свої посольства у Вашингтоні й Гавані.

Якщо Обама дотримається рекомендацій Держдепартаменту, Конгрес Сполучених Штатів матиме ще 45 днів на те, аби вирішити, чи підтримувати чи відхилити таке рішення.

Голови МЗС Куби та США провели першу за понад 50 років офіційну зустріч.
Джон Керрі та Бруно Родріґес провели переговори у рамках "Саміту Америк", що відкрився у четвер у Панамі.

Очікується, що у рамках саміту у п'ятницю також має відбутися зустріч президент США Барака Обами і кубинського лідера Рауля Кастро.
Раніше керівництво Куби жодного разу не допускалося до участі в саміті.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна, криза: чому програють всі?

Семуель Чарап
Семуель Чарап старший політолог RAND Corporation

За три роки з моменту початку кризи в Україні загинуло більш ніж 10000 людей і це продовжує виснажувати ресурси всіх країн.  В результаті всі програють і в цьому конфлікті кожен великий актор грає гірше, ніж це було раніше і вирішення видається невловимим  як ніколи. Це не повинно бути так.

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У

Наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії

Max Boot
Max Boot, старший аналітик з питань міжнародної безпеки, Рада з міжнародних відносин, США

 Після того, як Росія в 2014 році розпочала військову агресію проти України, виникло стійке відчуття того, що за Україною наступною жертвою збройної агресії можуть стати країни Балтії.