Іран, МАГАТЕ: Тегеран і МАГАТЕ підписали дорожню карту

14 Jul, 2015 | |

 Тегеран і МАГАТЕ підписали дорожню карту, в рамках якої мають бути врегульовані всі питання та розбіжності щодо іранської ядерної програми - як існуючі, так і потенційні.

«Шістка» міжнародних посередників (США, Росія, КНР, Великобританія, Франція, Німеччина) та Іран погодили спільний комплексний план дій з остаточного врегулювання ядерного питання. Документ налічує 17 сторінок, до нього підготовлені п'ять додатків, які регулюють процедуру зняття санкцій і співробітництво в галузі мирного атома.

Так, Іран зобов'язується не збагачувати уран понад 3,67 відсотка протягом 5 років і перетворити завод Фордо в технологічний центр. В обмін на це з Тегерана будуть зняті санкції, при цьому документ передбачає механізм їх зворотного введення в тому випадку, якщо Ісламська Республіка не виконає своїх зобов'язань.

Угода набуде чинності через 90 днів після схвалення в РБ ООН.

Поточний етап переговорів між Іраном і шістьма країнами-посередниками почався у Відні 17 червня 2015. Раніше в квітні Ісламська Республіка і «шістка» досягли попередньої угоди щодо іранської ядерної програми, за яким можливості Ірану зі збагачення урану будуть обмежені, а його запаси вивезені з країни. В обмін на це з Тегерана поступово знімуть санкції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.

Традиційна зброя знову стає головною у конфліктах

Borrell
Жозеп Боррель
Високий представник ЄС

Широкомасштабне вторгнення росії в Україна нагадало державам-членам Європейського Союзу про критичну важливість мати на своєму балансі достатню кількість традиційного озброєння. Зокрема, мова йде про танки, артилерію та снаряди.

Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська
Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії

Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі: