Іран, МАГАТЕ: Тегеран і МАГАТЕ підписали дорожню карту

14 Jul, 2015 | |

 Тегеран і МАГАТЕ підписали дорожню карту, в рамках якої мають бути врегульовані всі питання та розбіжності щодо іранської ядерної програми - як існуючі, так і потенційні.

«Шістка» міжнародних посередників (США, Росія, КНР, Великобританія, Франція, Німеччина) та Іран погодили спільний комплексний план дій з остаточного врегулювання ядерного питання. Документ налічує 17 сторінок, до нього підготовлені п'ять додатків, які регулюють процедуру зняття санкцій і співробітництво в галузі мирного атома.

Так, Іран зобов'язується не збагачувати уран понад 3,67 відсотка протягом 5 років і перетворити завод Фордо в технологічний центр. В обмін на це з Тегерана будуть зняті санкції, при цьому документ передбачає механізм їх зворотного введення в тому випадку, якщо Ісламська Республіка не виконає своїх зобов'язань.

Угода набуде чинності через 90 днів після схвалення в РБ ООН.

Поточний етап переговорів між Іраном і шістьма країнами-посередниками почався у Відні 17 червня 2015. Раніше в квітні Ісламська Республіка і «шістка» досягли попередньої угоди щодо іранської ядерної програми, за яким можливості Ірану зі збагачення урану будуть обмежені, а його запаси вивезені з країни. В обмін на це з Тегерана поступово знімуть санкції.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.

США потребують більш активної участі в подіях в Україні

Річард ХААС (Richard Haass)
Річард ХААС (Richard Haass), президент Ради зовнішніх зносин, США (Council on Foreign Relations)

Сполучені Штати з моменту виникнення напруги у Східних регіонах України системно працюють над тим, щоб запровадити проти Росія санкції, оскільки вона відіграє ключову роль у дестабілізації ситуації в регіоні. Поки що важко передбачити, чим може закінчитися конфлікт на Сході України.

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.