Британія: Кемерон обурений позицією РБ ООН щодо авіакатастрофи рейсу МН17

30 Jul, 2015 | |

 Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав розглянути альтернативні варіанти створення трибуналу з покарання винних в авіакатастрофі рейсу МН17 над Донбасом.

Британський лідер висловив обурення рішенням Росії вдатися до свого права вето, щоб заблокувати ухвалення в Раді Безпеки ООН рішення створити міжнародний трибунал з цього питання, і додав, що прикладом альтернативного шляху правосуддя може бути приклад міжнародного розслідування катастрофи над Локербі в 1988 році.

"Правосуддя має восторжествувати. Не забуваймо: на цьому рейсі загинули британці. Сотні інших людей загинули на цьому рейсі. Ми не можемо дозволити жодній країні стати на шляху правосуддя і пошуку правди. Якщо ми не можемо заснувати трибунал через ООН, то ми повинні розглянути альтернативні шляхи", - сказав Девід Кемерон.

В межах своєї поїздки країнами Південно-Східної Азії британський прем'єр прибув до Малайзії.
Девід Кемерон сказав, що російське вето його обурює і що цьому немає виправдання.
Напередодні прибуття британського прем'єра до Малайзії Рада Безпеки ООН проголосувала за представлений Малайзією проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи рейсу MH17 на сході України.
Однак Росія, яка є одним із п'яти постійних членів Ради Безпеки, заблокувала прийняття документа, скориставшись своїм правом вето.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп назвала російське вето "насмішкою над зобов'язанням Росії з міжнародної відповідальності".

Російське міністерство закордонних справ також опублікувало заяву, в якій пояснило застосування вета в Раді Безпеки ООН: "Російська Федерація, що всіляко прагнула запобігти розколу в Радбезі ООН і перевести питання в конструктивне русло, не вважала можливим пропустити нав'язуване Раді Безпеки політизоване рішення, проголосувавши проти нього".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling)
Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі

Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.