Британія: Кемерон обурений позицією РБ ООН щодо авіакатастрофи рейсу МН17

30 Jul, 2015 | |

 Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав розглянути альтернативні варіанти створення трибуналу з покарання винних в авіакатастрофі рейсу МН17 над Донбасом.

Британський лідер висловив обурення рішенням Росії вдатися до свого права вето, щоб заблокувати ухвалення в Раді Безпеки ООН рішення створити міжнародний трибунал з цього питання, і додав, що прикладом альтернативного шляху правосуддя може бути приклад міжнародного розслідування катастрофи над Локербі в 1988 році.

"Правосуддя має восторжествувати. Не забуваймо: на цьому рейсі загинули британці. Сотні інших людей загинули на цьому рейсі. Ми не можемо дозволити жодній країні стати на шляху правосуддя і пошуку правди. Якщо ми не можемо заснувати трибунал через ООН, то ми повинні розглянути альтернативні шляхи", - сказав Девід Кемерон.

В межах своєї поїздки країнами Південно-Східної Азії британський прем'єр прибув до Малайзії.
Девід Кемерон сказав, що російське вето його обурює і що цьому немає виправдання.
Напередодні прибуття британського прем'єра до Малайзії Рада Безпеки ООН проголосувала за представлений Малайзією проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи рейсу MH17 на сході України.
Однак Росія, яка є одним із п'яти постійних членів Ради Безпеки, заблокувала прийняття документа, скориставшись своїм правом вето.

Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп назвала російське вето "насмішкою над зобов'язанням Росії з міжнародної відповідальності".

Російське міністерство закордонних справ також опублікувало заяву, в якій пояснило застосування вета в Раді Безпеки ООН: "Російська Федерація, що всіляко прагнула запобігти розколу в Радбезі ООН і перевести питання в конструктивне русло, не вважала можливим пропустити нав'язуване Раді Безпеки політизоване рішення, проголосувавши проти нього".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow)
Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США

Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Розмови про надання Україні зброї не повинні припинятися

Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich)
Стівен Сестанович (Stephen Sestanovich), старший аналітик Ради зовнішніх зносин, США

В якому б форматі не проводилися дебати про те, чи треба Сполученим Штатам Америки надавати летальну зброю Україні для зупинення російської військової агресії на Сході країни, сам факт таких розмов вже позитивно впливає на дипломатичні шляхи вирішення конфлікту.