Британія: Кемерон обурений позицією РБ ООН щодо авіакатастрофи рейсу МН17
Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон закликав розглянути альтернативні варіанти створення трибуналу з покарання винних в авіакатастрофі рейсу МН17 над Донбасом.
Британський лідер висловив обурення рішенням Росії вдатися до свого права вето, щоб заблокувати ухвалення в Раді Безпеки ООН рішення створити міжнародний трибунал з цього питання, і додав, що прикладом альтернативного шляху правосуддя може бути приклад міжнародного розслідування катастрофи над Локербі в 1988 році.
"Правосуддя має восторжествувати. Не забуваймо: на цьому рейсі загинули британці. Сотні інших людей загинули на цьому рейсі. Ми не можемо дозволити жодній країні стати на шляху правосуддя і пошуку правди. Якщо ми не можемо заснувати трибунал через ООН, то ми повинні розглянути альтернативні шляхи", - сказав Девід Кемерон.
В межах своєї поїздки країнами Південно-Східної Азії британський прем'єр прибув до Малайзії.
Девід Кемерон сказав, що російське вето його обурює і що цьому немає виправдання.
Напередодні прибуття британського прем'єра до Малайзії Рада Безпеки ООН проголосувала за представлений Малайзією проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування катастрофи рейсу MH17 на сході України.
Однак Росія, яка є одним із п'яти постійних членів Ради Безпеки, заблокувала прийняття документа, скориставшись своїм правом вето.
Міністр закордонних справ Австралії Джулі Бішоп назвала російське вето "насмішкою над зобов'язанням Росії з міжнародної відповідальності".
Російське міністерство закордонних справ також опублікувало заяву, в якій пояснило застосування вета в Раді Безпеки ООН: "Російська Федерація, що всіляко прагнула запобігти розколу в Радбезі ООН і перевести питання в конструктивне русло, не вважала можливим пропустити нав'язуване Раді Безпеки політизоване рішення, проголосувавши проти нього".
Українська армія переможе

Марк Хертлін, (Mark Hertling) генерал-лейтенант, колишній командувач Збройних сил США в Європі
Протягом своєї військової кар’єри я бачив українських військових у різних ситуаціях. Я бачив їх під час участі у миротворчих операціях на Балканах.
Газпром вважає сланцевий газ фантомом

Лена Коларска-Бобінська, депутат Європарламенту, член групи від Європейської народної партії
Лена Коларска-Бобінська, євродепутат, член групи від Європейської народної партії, про причетність «Газпрому» до антисланцевої кампанії в Європі:
Геополітичні аспекти Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Єжи БУЗЕК (Jerzy Karol Buzek), депутат Європарламенту від Польщі, політична група «Європейська народна партія»
Ми добре розуміємо і усвідомлюємо всі геополітичні моменти, які беруть свій початок у минулому, в нашій історії. І ми повністю готові тісно співпрацювати з Україною на основі Угоди про асоціацію, включно із угодою про створення зони вільної торгівлі.