Росія: розглядається питання про арешт іноземної власності
Російський уряд вніс до Держдуми законопроект про введення обмежень проти іноземної власності. Цей законопроект став відповіддю на арешт російського майна за кордоном.
Документ передбачає, що російські суди отримають право обмежувати імунітет іноземних держав "на основі принципу взаємності".
Згідно з пояснювальною запискою, останнім часом кількість позовів до Росії в іноземних судах помітно зросла, при цьому Москва не давала згоди на участь у цих процесах.
"Ситуація зумовлена тим, що в законодавстві іноземних країн широке поширення набула концепція обмеженого імунітету держави, у відповідності з якою іноземна держава, її органи та організації, а також їх власність не користуються імунітетом щодо вимог, що випливають з комерційної діяльності зазначених суб'єктів", - сказано в законопроекті.
Прем'єр-міністр Росії Дмитро Медведєв на засіданні уряду наголосив, що це рішення буде "особливо актуальним на тлі тих, як правило, неправомірних дій, які запроваджуються щодо в низці інших країн". В уряді вважають такі дії політично мотивованими.
"Наша держава повинна мати право вводити відповідні обмеження", - пояснив Медведєв.
17 червня після рішення постійної палати Третейського суду в Гаазі за позовами колишніх акціонерів компанії ЮКОС в Бельгії та Франції арештували російські активи. Згодом в Бельгії частина рахунків була розблокована, однак Москва висловила офіційний протест.
Представники в Росії вже неодноразово говорили про "принципі взаємності" в міжнародній політиці Москви. Цим пояснювалися санкції відносно країн Євросоюзу і США.
Про окремі аспекти питань європейської безпеки
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО
Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони
Україні треба реальна фінансова допомога
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США
На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.
Допомога для України буде
Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі: