США, Туреччина: прийнято рішення про виведення систем ППО "Петріот"
В США принято рышення про виведення систем ППО "Петріот" з Туреччини в жовтні цього року, через зниження військового потенціалу сусідньої Сирії.
"Оцінка загроз дещо змінилася з 2013 року, ми спостерігаємо ослаблення режиму Асада, і ми бачимо, як вони використовували велику частину запасів своїх ракет по цілях на своїй території", - заявив представник Пентагону капітан Джефф Девіс.
За словами Девіса, зокрема, йдеться про скорочення арсеналу сирійських ракет SS-1c Scud B (Р-17), що використовуються проти повстанців.
Раніше повідомлялося, що США виведуть системи ППО "Петріот" з Туреччини після жовтня цього року.
Але в той же час системи ППО "Петріот" можуть бути повернуті до Туреччини протягом тижня в разі виникнення кризи, а американські військові кораблі будуть перебувати в Середземному морі для підтримки обороноздатності Туреччини, передає Associated Press.
Рішення про виведення ракетних частин було прийнято після консультації з іншими членами НАТО.
В лютому 2013 року шість батарей "Петріот" країн-членів НАТО - по дві від США, Німеччини та Нідерландів - були розгорнуті в прикордонних із Сирією районах Туреччини, їх місією був захист країни від можливих атак з повітря з боку Сирії.
Допомога для України буде

Джон Кірбі
Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:
Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.