Південна та Північна Кореї: родини починають воз’єднуватися

20 Oct, 2015 | |

Сотні жителів Південної Кореї їдуть до КНДР на акцію возз'єднання сімей, розділених понад півстоліття тому Корейською війною.

Возз'єднання проходитиме на гірському курорті Кимгансан у Північній Кореї у вигляді серії зустрічей впродовж тижня.

Такі акції періодично проводяться із 1988 року і залежать від стану відносин між Пхеньяном і Сеулом.

Востаннє таке возз'єднання відбувалося у лютому 2014 року. Цьогорічні зустрічі родин, погоджені у серпні, організовані під керівництвом Червоного Хреста.

На участь у таких акціях возз'єднання щоразу записуються десятки тисяч людей, проте лише небагато з них таки зустрічаються із родичами у іншій країні - і здебільшого це літні люди.
У Південній Кореї учасників випадково обирає комп'ютер на основі алгоритму, що враховує їхню родинну історію та вік. Відібрані учасники також проходять інтерв'ю та медичне обстеження.

Перша група із 400 жителів Південної Кореї зустрічатиметься із родичами із Півночі із вівторка по четвер. Друга група із 250 людей приїде до КНДР для возз'єднання у суботу - і перебуватиме там до наступного понеділка.
Багато із тих, хто їде до сімей з Південної Кореї, везуть родичам на Півночі одяг, їжу та гроші.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми не маємо європейської армії…

Жозеф Доль ( Joseph Daul)
Жозеф Доль ( Joseph Daul), Голова Європейської народної партії в Європарламенті

Голова найбільшої політичної групи Європарламенту «Європейська народна партія» Джозеф Доль висловив своє розчарування тим, що на разі ніхто не має впевненості з приводу подальшого розвитку ситуації в Україні.

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?