Росія, Сирія: офіційний Вашингтон розкритикував візит Асада в Москву

22 Oct, 2015 | |

 Білий дім жорстко розкритикував президента Сирії Башара Асада за його візит до Москви, а Росію - за привітний прийом сирійському лідеру.
Візит Башара Асада до Москви, який здивував багатьох, відбувся у вівторок, через три тижні після початку бомбардувань Росії позицій "Ісламської держави" та інших антиурядових угруповань.

Асад не залишав Дамаск з початку збройного протистояння в країні в 2011 році, яке забрало, як стверджують, понад чверть мільйона життів.
Президент Асад висловив подяку Москві за її втручання у військовий конфлікт, відзначивши, що завдяки цьому зупинили небезпечне поширення тероризму в Сирії.

У своїй заяві у відповідь Володимир Путін висловив сподівання, що вирішення сирійського кризи можливе на основі політичного процесу за участю всіх політичних сил, етнічних і релігійних груп.

Приймаючи Башара Асада в Москві, президент Путін надіслав Заходу чіткий сигнал: Москва є ключовим гравцем на Близькому Сході, і вирішення сирійського конфлікту не знайдуть без участі Росії.

 

Впевненість Асада зростає

Представник Білого дому Ерік Шульц заявив, що нинішні відносини між Москвою і Дамаском ставлять під загрозу перспективу політичного врегулювання у Сирії.

"Ми вважаємо, що привітний прийом, наданий Асаду, який застосовував хімічну зброю проти свого народу, розходиться із заявленою Росією метою забезпечити політичний перехід влади в Сирії", - заявивпан Шульц.
Представник держдепартаменту Джон Кірбі зі свого боку зазначив, що візит не став для нього несподіванкою.

"Не дивно, що Башар Асад прилетів до Москви, враховуючи взаємини Росії і Сирії і військову активність, яка нещодавно почалася, і яку Росія веде в Сирії в інтересах Башара Асада", - заявив Кірбі.

На думку представників США, військова допомога Росії вселила впевненість в уряд Асада, що може призвести до подальшого затягування конфлікту.
Володимир Путін тим часом встиг обговорити подробиці візиту Башара Асада до Москви з низкою лідерів країн Близького Сходу, в тому числі з Саудівською Аравією і Туреччиною, які, як відомо, надають підтримку сирійським повстанцям.

Російський президент також поговорив на цю тему і з лідерами Єгипту і Йорданії, повідомляють російські інформаційні агентства.
За словами турецького прем'єра Ахмета Давутоглу, після цього візиту "сирійський уряд втратив будь-яку легітимність".

 

Аналіз

Несподіваний візит президента Асада до Москви говорить про те, що опальний сирійський лідер почав почувати себе набагато впевненіше.
Вперше з моменту початку громадянської війни в Сирії він не побоявся залишити Дамаск.

Це також демонструє, наскільки Росія впевнена в нинішньому сирійському режимі. Принаймні, в даний момент президент Путін має намір підтримувати Асада і далі.

Крім того, окрім військового втручання у сирійський конфлікт Росія починає висувати плани щодо його дипломатичного врегулювання. Путін обговорив це питання з іншими регіональними гравцями: Туреччиною, Саудівською Аравією, Йорданією та Єгиптом.

Сигнал, що посилається Путіним, досить простий. Дорога до дипломатичного врегулювання сирійського конфлікту пролягає тепер через Москву, і Башар Асад неминуче повинен бути - принаймні, на нинішньому етапі - ключовим учасником переговорів.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Джихадизм у Казахстані як частина глобальної терористичної мережі

Gordon M. Hahn
Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон

Gordon M. Hahn, Старший науковий дослідник з питань Росії та Євразії Центру міжнародних та стратегічних досліджень, м Вашингтон Гордон Ган представив аналітичну доповідь на тему: ДЖИХАДИЗМ В КАЗАХСТАНЕ, КАК ЧАСТЬ ГЛОБАЛЬНОЙ ТЕРРОРИСТИЧЕСКОЙ СЕТИ

Франція готова до переговорів з Путіним

Жан-Марк Эро
Жан-Марк Эро
Міністр закордонних справ Франції

Франція готова до переговорів з В.Путіним, однак жодного політичного рішення за участю Б.Асада не буде. Наразі необхідним є відновлення переговорів для забезпечення політичного переходу на основі резолюції 2254 Ради Безпеки ООН.