Польща: триває процес формування складу Уряду
Польща отримала сильний уряд, хоч в його формування і не брала участі майбутній прем’єр-міністр Беата Шидло, каже політолог Александер Смолар в коментарі польській Gazeta Wyborcza.
За його словами, Шидло публічно відсторонили від формування уряду, в якому з’явилося кілька сильних, навіть радикальних міністрів, каже експерт.
На його думку, політик буде своєрідним посередником між такими міністрами та Ярославом Качинським, головою право-центристської партії "Право та Справедливість", яка перемогла на виборах.
Політолог вважає, що головною метою Качинського буде "суспільно-культурна революція", зокрема перебудова системи освіти з акцентом на історичну політику, перебудова засобів масової інформації, з можливим тиском на приватні медіа.
"Буде сильне зближення з костелом та поступова клерикалізація держави", - передбачає Смолар.
"Але Польща – то демократична країна. Буде також поважний опір, - каже експерт, та додає, - Жодній владі не вистачить чотири роки, аби впровадити усі зміни".
Помилка Німеччини
Майбутній польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський, якого експерти відносять до радикального крила нового уряду, заявив, що Німеччина допустила ряд помилок в вирішенні проблеми мігрантів, пише видання Rzeczpospolita.
За його словами, Німеччина не робила різниці між економічними мігрантами та біженцями, через що до країни в’їхало багато заробітчан з Балканських країн.
"Польща не зобов’язана приймати в себе заробітчан, адже ми самі постачаємо мільйони трудових мігрантів до Європи, а в Польщі півтора мільйони людей сидить без роботи", - сказав майбутній міністр закордонних справ.
З іншого боку, дипломат запевнив, що Польща готова виконати свої зобов’язання щодо біженців. "Всі, хто втікає від війни та може довести, що були, або можуть бути репресовані, якщо повернуться, мають право просити політичний притулок, а Польща зобов’язана ці подання розглянути", - каже він.
Майбутній міністр також заявив, що Польща інформуватиме Євросоюз про мігрантів з України. "Польща видала українцям вже понад півмільйона дозволів на проживання та роботу (в країні)", - каже він, та вважає, що цю квоту мають врахована при розподілі мігрантів з інших континентів.
Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи
-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?
Про підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС
Йоханнес Корнеліс ван Баален, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Альянс лібералів та демократів за Європу»
Ми вважаємо, що для України життєво необхідно мати демократичне виборче право, оскільки Угода про асоціацію – це більше, ніж просто вільна торгівля. Вона закладає наші структурні відносини, тому виборче право, яке відповідає європейським стандартам, – життєво важливе.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.