Японія, Росія: офіційне Токіо готове до обговорення мирного договору із Росією

04 Jan, 2016 | |

 Прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе висловився за те, щоб обговорити із президентом Росії Володимиром Путіним на саміті підписання мирного договору між двома країнами.

"Ми обидва розуміємо, що відсутність мирного договору через 70 років після закінчення Другої світової війни - це ненормально", - сказав пан Абе, відповідаючи на питання про можливість візиту Володимира Путіна до Японії в новому році.
"Однак без зустрічі на вищому рівні проблему Північних територій не вирішити", - додав японський прем'єр.

Мирний договір не підписали через суперечку щодо Курильських островів, які увійшли до складу СРСР.
Однак Японія оскаржує належність островів Ітуруп, Кунашир, Шикотан і групи островів Хабомаї.
Періодично острови відвідують російські чиновники, що викликає невдоволення японської сторони.

Востаннє прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв приїхав на острови минулого літа. Тоді Японія відклала візит свого міністра закордонних справ до Москви через цю поїздку .
Уряд Японії заявив тоді, що подібний візит на спірні території може стати великою перешкодою у розвитку політичного діалогу Японії та Росії.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Місія Кокса-Квасьнєвського повинна діяти до саміту «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН
Крістіан ВІГЕНІН, (Крістіан Іванов Вігенін), Депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства»

Крістіан ВІГЕНІН, депутат Європарламенту (група «Прогресивний альянс соціалістів і демократів), голова Парламентського асамблеї «Східного партнерства» про діяльність місії Кокс-Квасьнєвський:

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?