Лівія: не прийматиме участь у зустрічі виробників нафти, 17 квітня в Досі.

22 Mar, 2016 | |

Лівія відмовилася брати участь у зустрічі виробників нафти, присвяченій можливості заморозки видобутку, яка повинна пройти 17 квітня в Досі. Про це, повідомила арабська служба британської телекомпанії SkyNews.

Представник Лівії в ОПЕК пояснив відмову тим, що його країна має намір наростити виробництво нафти, коли їй дозволять умови.

До падіння режиму Каддафі і початку військових дій в 2011 році Лівія видобувала 1,6 млн барелів на добу, в даний час - 400 тис..

Деякі країни-члени ОПЕК можуть не приїхати на зустріч в Катарі в квітні, але 15-16 основних виробників нафти в світі візьмуть участь у зустрічі, і "це непогана цифра", заявив генеральний секретар ОПЕК Абдулла аль-Бадрі.

Великі експортери нафти, що входять і не входять в ОПЕК, спробують домовитися про замороження видобутку на рівні січня поточного року. Досить імовірно, що ця зустріч відбудеться без участі Ірану, який після зняття санкцій прагне відновити свою частку на ринку і чекає, що інші виробники визнають його право на зростання видобутку і експорту. Джерела SkyNews кажуть, що на зустрічі також, швидше за все, не буде представників Аргентини та Бразилії.

Нагадаємо, Росія, Венесуела, Саудівська Аравія і Катар 16 лютого домовилися зберегти видобуток нафти на рівні січня за умови, що інші країни ОПЕК підтримають цю ініціативу. Пізніше ідею заморозити видобуток підтримали ще кілька виробників, включаючи Алжир, Ірак, Кувейт, Нігерію, ОАЕ, Оман і Еквадор.

Також 17 лютого в Тегерані пройшли переговори міністрів нафти Ірану, Венесуели, Іраку і Катару. В результаті влада Ірану заявила, що позитивно ставляться до досягнутих між перерахованими країнами домовленостей про замороження видобутку нафти, але приєднатися до них не готова.

Раніше Катар розіслав всім країнам-членам ОПЕК, а також іншим великим нафтовидобувним держав запрошення взяти участь на засіданні в Досі 17 квітня. Метою зустрічі буде узгодження заморозки видобутку нафти на січневих рівнях.

Членами ОПЕК є Алжир, Ангола, Еквадор, Іран, Ірак, Кувейт, Лівія, Нігерія, Катар, Саудівська Аравія, Об'єднані Арабські Емірати, Венесуела і Індонезія.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну

Ельмар Брок
Ельмар Брок
Голова комітету з закордонних справ Європарламенту

Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри

Імпічмент чи енергетична незалежність України

Richard Morningstar
Річард Л. Морнінгстар
Глобальний енергетичнний центр Атлантичної ради

Незважаючи на корупційні проблеми, які історично хвилювали цю націю, потрібно пам’ятати, що незалежно від результатів цього розслідування Україна не створила проблеми.

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.