США: фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини

24 Mar, 2016 | |

 Фонд сім'ї Рокфеллерів (RFF) оголосив про намір «якнайшвидше» позбутися активів в компаніях, які добувають корисні копалини, в тому числі в найбільшій нафтової компанії ExxonMobil. Заява опублікована на офіційному сайті фонду.

«В умовах, коли світова спільнота працює над тим, щоб позбутися від необхідності використання викопних видів палива, немає сенсу - ні з фінансової, ні з етичної сторони - продовжувати зберігати інвестиції в цих компаніях», - йдеться в заяві.

Також фонд підкреслює, що зараз немає ніяких розумних причин для того, щоб продовжувати розвідку нових родовищ вуглеводнів. Крім того, як підкреслює RFF, більшу частину вже розвіданих запасів потрібно залишити в землі, щоб «дати надію на виживання людства і екосистеми в майбутні десятиліття».

У заяві вказується, що фонд віддав розпорядження позбутися активів у всіх вугільних і нафтових компаніях і зберігати інвестиції за цими напрямами на рівні менше 1% від загального інвестиційного портфеля.

«Ми вважаємо, що було б недоглядом з нашого боку не звернути увагу на неналежну поведінка з боку ExxonMobil. Існує інформація, яка дозволяє припустити, що компанія з 1980-х років вводить в оману громадськість щодо свого ставлення до зміни клімату, в той час як одночасно витрачає мільйони, щоб зміцнити свою власну інфраструктуру всупереч руйнівних наслідків від зміни клімату, - відзначає фонд. - Відповідні органи визначать, чи порушила ExxonMobil будь-які закони, але ми не можемо бути пов'язані з компанією, яка так презирливо ставиться до інтересів суспільства ».

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Росія продемонструвала, що вона не прагне до миру

Johan McCain
Голова комітету Сенату США з питань збройних сил сенатор Джон Маккейн

Амбіції Володимира Путіна щодо відновлення Російської імперії зробили ще один крок вперед сьогодні, коли російські сепаратисти в Донецькій області України проголосили незалежну державу і прийняли назву з часів царської епохи "Малоросія".

Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом є дуже важливими документом

Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock)
Майкл ХЕНКОК (Michael Thomas Hancock), член Британського Парламенту, член Британської делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи

-Пане ХЕНКОК, якими, на Ваш погляд, є перспективи підписання у 2012 році Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом?

Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР
Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Профессор

Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.