США: компанія SpaceX вперше здійснила посадку ракети-носія Falcon 9 на платформу в Атлантичному океані

11 Apr, 2016 | |

8 квiтня приватна американська космічна компанія SpaceX вперше здійснила посадку ракети-носія Falcon 9 на спеціальну платформу в Атлантичному океані.
Нижня ступінь ракети Falcon 9 успішно приземлилася після того, як вивела на навколоземну орбіту транспортний корабель Dragon з вантажем води, продовольства і наукових приладів для Міжнародної комічної станції.

Раніше чотири аналогічні спроби закінчувалися невдачею.
За словами засновника компанії Ілона Маска вартість пального для польоту обходиться в 300 тисяч доларів, а будівництво самої ракети-носія - в 60 мільйонів. Отже, повторне використання ракет-носіїв зможе зменшити вартість космічних програм та відправлення вантажів у космос, що стане економічним проривом у космічній галузі.

Президент США Барак Обама у своєму Твіттер привітав розробників: "Завдяки таким інноваторам, як ви та NASA, Америка продовжує лідирувати у дослідженні космосу".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Чи можливі санкції проти українських політиків гомофобів?

Марійе КОРНЕЛІССЕН
Марійе КОРНЕЛІССЕН
депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс»

Марійе КОРНЕЛІССЕН, депутат Європарламенту від Нідерландів, політична група «Зелені» - Європейський вільний альянс» про санкції проти українських політиків-гомофобів:

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.