Великобританія, Росія: відбувся контакт між керівництвом країн
На Даунінг-стріт підтвердили, що президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей провели першу після її призначення на цю посаду телефонну розмову, в якій висловили бажання поліпшити відносини між двома країнами.
Обидва лідери висловили незадоволеність нинішнім станом співробітництва і зійшлися на думці, що ситуацію, яка склалася, необхідно поліпшити, йдеться в заяві Кремля.
Офіційний представник канцелярії британського прем'єра заявила, що співпраця між Росією і Великобританією в сфері авіаційної безпеки є найважливішим елементом боротьби з тероризмом.
Останнім часом відносини між Росією і Великою Британією помітно погіршилися, особливо після оголошення результатів британського дізнання у справі про смерть в Лондоні колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, згідно з якими його отруєння було справою рук російських спецслужб і, як було сказано, "ймовірно, сталося з особистого схвалення Путіна".
Зростанню напруженості в російсько-британських відносинах сприяли також підтримка Москвою правлячого сирійського режиму, російська анексія Криму, військовий конфлікт на сході України і західні санкції щодо Росії.
"Не дивлячись на розбіжності"
Представник Даунінг-стріт підтвердила, що Путін і Мей обговорили загальні загрози безпеки, актуальні для обох країн.
"Прем'єр-міністр наголосила на важливості відносин між Великою Британією і Росією і висловила надію, що - незважаючи на розбіжності з деяких питань - наші країни зможуть вести відкритий і чесний діалог на важливі для обох сторін теми", - повідомила вона.
"Володимир Путін і Тереза Мей згодні в тому, що громадяни обох країн стикаються з загальними терористичними загрозами, і що співпраця в сфері авіабезпеки є найважливішим елементом у міжнародній боротьбі з тероризмом", - додала представник Терези Мей.
У повідомленні Кремля також йдеться, що лідери домовилися про налагодження діалогу між службами безпеки обох країн з питань авіаційної безпеки.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону
Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.
Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції
Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.