Великобританія, Росія: відбувся контакт між керівництвом країн

10 Aug, 2016 | |

 На Даунінг-стріт підтвердили, що президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей провели першу після її призначення на цю посаду телефонну розмову, в якій висловили бажання поліпшити відносини між двома країнами.

Обидва лідери висловили незадоволеність нинішнім станом співробітництва і зійшлися на думці, що ситуацію, яка склалася, необхідно поліпшити, йдеться в заяві Кремля.

Офіційний представник канцелярії британського прем'єра заявила, що співпраця між Росією і Великобританією в сфері авіаційної безпеки є найважливішим елементом боротьби з тероризмом.

Останнім часом відносини між Росією і Великою Британією помітно погіршилися, особливо після оголошення результатів британського дізнання у справі про смерть в Лондоні колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, згідно з якими його отруєння було справою рук російських спецслужб і, як було сказано, "ймовірно, сталося з особистого схвалення Путіна".

Зростанню напруженості в російсько-британських відносинах сприяли також підтримка Москвою правлячого сирійського режиму, російська анексія Криму, військовий конфлікт на сході України і західні санкції щодо Росії.

 

"Не дивлячись на розбіжності"

Представник Даунінг-стріт підтвердила, що Путін і Мей обговорили загальні загрози безпеки, актуальні для обох країн.
"Прем'єр-міністр наголосила на важливості відносин між Великою Британією і Росією і висловила надію, що - незважаючи на розбіжності з деяких питань - наші країни зможуть вести відкритий і чесний діалог на важливі для обох сторін теми", - повідомила вона.

"Володимир Путін і Тереза Мей згодні в тому, що громадяни обох країн стикаються з загальними терористичними загрозами, і що співпраця в сфері авіабезпеки є найважливішим елементом у міжнародній боротьбі з тероризмом", - додала представник Терези Мей.

У повідомленні Кремля також йдеться, що лідери домовилися про налагодження діалогу між службами безпеки обох країн з питань авіаційної безпеки.

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
Єнс Столтенберг
Генсек НАТО

НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.

Газпром не проводить в Європі антисланцеві кампанії

Карл ШЛІТЕР
Карл ШЛІТЕР, депутат Європейського парламенту від Швеції

Карл ШЛІТЕР (Carl Schlyter), депутат Європейського Парламенту від Швеції, Група «Зелені» \ Європейський вільний альянс», автор Резолюції Європейського Парламенту щодо екологічних наслідків видобутку сланцевого газу.  

ЄС готовий до будь-яких сценаріїв

Borell
Жозеп Боррель
Високий Представник ЄС із зовнішньої і безпекової політики

ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.