Великобританія, Росія: відбувся контакт між керівництвом країн
На Даунінг-стріт підтвердили, що президент Росії Володимир Путін і прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей провели першу після її призначення на цю посаду телефонну розмову, в якій висловили бажання поліпшити відносини між двома країнами.
Обидва лідери висловили незадоволеність нинішнім станом співробітництва і зійшлися на думці, що ситуацію, яка склалася, необхідно поліпшити, йдеться в заяві Кремля.
Офіційний представник канцелярії британського прем'єра заявила, що співпраця між Росією і Великобританією в сфері авіаційної безпеки є найважливішим елементом боротьби з тероризмом.
Останнім часом відносини між Росією і Великою Британією помітно погіршилися, особливо після оголошення результатів британського дізнання у справі про смерть в Лондоні колишнього офіцера ФСБ Олександра Литвиненка, згідно з якими його отруєння було справою рук російських спецслужб і, як було сказано, "ймовірно, сталося з особистого схвалення Путіна".
Зростанню напруженості в російсько-британських відносинах сприяли також підтримка Москвою правлячого сирійського режиму, російська анексія Криму, військовий конфлікт на сході України і західні санкції щодо Росії.
"Не дивлячись на розбіжності"
Представник Даунінг-стріт підтвердила, що Путін і Мей обговорили загальні загрози безпеки, актуальні для обох країн.
"Прем'єр-міністр наголосила на важливості відносин між Великою Британією і Росією і висловила надію, що - незважаючи на розбіжності з деяких питань - наші країни зможуть вести відкритий і чесний діалог на важливі для обох сторін теми", - повідомила вона.
"Володимир Путін і Тереза Мей згодні в тому, що громадяни обох країн стикаються з загальними терористичними загрозами, і що співпраця в сфері авіабезпеки є найважливішим елементом у міжнародній боротьбі з тероризмом", - додала представник Терези Мей.
У повідомленні Кремля також йдеться, що лідери домовилися про налагодження діалогу між службами безпеки обох країн з питань авіаційної безпеки.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів
Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.
Україна повинна швидше здійснювати реформи

Ольга ОЛІКЕР (Olga Oliker), старший аналітик Центру стратегічних та міжнародних досліджень (Center for Strategic and International Studies)
Віце-президент США Джо Байден під час свого останнього візиту в Україну оголосив про наміри США виділити Україні додатково 120 млн. дол. допомоги на проведення економічних реформ та боротьбу із корупцією.