Польський депутат презентувала звіт «Російські військові злочини на Сході України в 2014 році»

19 Apr, 2016 | |

 19 квітня 2016 року, за спільною ініціативою КомітетуВерховної Ради України у закордонних справах та Інститутуміжнародних відносин Київського національного університетуімені Тараса Шевченка було проведено презентацію доповіді на тему «Російські військові злочини на Сході України в 2014 році», підготовлену депутатом Сейму Республіки Польща Малґожатою Ґосєвською.

Презентація за участі автора згаданої доповіді, польського депутата М.Ґосєвської відбулася у приміщенні Інституту міжнародних відносин. Участь у презентації взяли студенти Університету, представники іноземного дипломатичного корпусу, акредитованого в України, професорсько-викладацький склад, а також представники засобів масової інформації, у тому числі «Польського радіо». Доповідь «Російські воєнні злочини на Сході Україні у 2014 році» складається з 60 історій людей, які змогли вибратися із полону терористів. 155 сторінок документу містять свідчення постраждалих, медичні довідки, назви місць та данні виконавців злочинів. Для безпеки постраждалих справжні імена не вказуються, але як зазначає автор, вони готові відкритися для свідчень у Гаазькому Трибуналі. Разом із групою волонтерів польський депутат зібрала докази вчинення злочинів проти людяності під час конфлікту на Донбасі. Матеріали, перш за все, є цінними для доведення провини злочинців у міжнародному суді.

Під час більш ніж годинної презентації М.Ґосєвська відзначила, що докази російських злочинів на Сході України повинні розглядатися процесуально та одночасно з тими злочинами, які були вчинені в Грузії в 2008 році. За словами польського депутата, світ повинен знати правду про те, що відбувається в центрі Європи у 21-му столітті, а також про російських політиків, які усіма можливими засобами розпалювали кривавий конфлікт на Донбасі. Вона наголосила на тому, що робота в даному напрямку не буде припинена, оскільки «світ обов’язково має знати правду. Це необхідно для притягнення винних до відповідальності, причому подібні злочини проти людяності не мають строку давності».

За словами М.Ґосєвської, презентація доповіді відбудеться у національних парламентах країн Східної Європи. Також є готовність представляти доповідь у парламентах інших країн з метою донесення правди про те, хто насправді стоїть за кривавими подіями на Донбасі. Шляхом презентацій польський політик прагне достукатись до суспільств у країнах Західної Європи. Вона вважає, що про ці страшні злочини повинні почути громадські організації та всі ті люди, які мають вплив на рішення державної влади країн-членів Європейського Союзу.

Доповідь має вплинути на те, як люди сприйматимуть війну на Сході України, як формуватимуть своє ставлення до Російської Федерації та можливого зняття з неї санкцій.

Під час презентації відбулася інтерактивна дискусія за участю студентів та іноземних дипломатів, які виявили велику зацікавленість до підготовленої М.Ґосєвської доповіді. Зокрема, учасники заходу висловлювали побажання залучати до подібної роботи українську владу та неурядові організації, які володіють значним масивом інформації про перебіг антитерористичної операції на території Луганської та Донецької областей.

Захід було проведено за підтримки неурядової дослідницької організації
"Українська Рада з міжнародних відносин".

 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Якщо Зеленський підведе, Україна опиниться в депресії

Ганс ван Баален
Ганс ван Баален, Президент європейських лібералів

Україна житиме у непростий період, коли новий президент і старий уряд мають у той чи той спосіб співпрацювати з парламентом, який буде переобрано у жовтні. Для цього потрібна гнучкість заради інтересів України, це може бути нелегко.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.

Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн, Міністр оборони Німеччини
Урсула фон дер Ляєн
Міністр оборони Німеччини

Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.