НАТО: 19 травня 2016 року буде підписано протокол про вступ Чорногорії до альянсу
Міністри закордонних справ країн-союзників членів НАТО 19 травня 2016 року підпишуть протокол про вступ Чорногорії до альянсу. Після підписання протоколу Чорногорія отримає статус" запрошеного члена", що дозволить її представникам брати участь у зустрічах союзників в якості спостерігачів.
Церемонія відбудеться в рамках чергової міністерської зустрічі, яка пройде в Брюсселі в четвер і в п'ятницю.
Протокол про вступ вносить зміни в Вашингтонський договір - основний документ альянсу. Ці зміни підлягають ратифікації країнами-членами, а потім країна стає повноправним членом альянсу після отримання остаточного запрошення від генсека НАТО.
НАТО вступила в смугу великомасштабного розширення після розпаду Радянського Союзу та Організації Варшавського договору: з 1999 по 2009 рік в альянс вступили майже всі країни колишнього східного блоку, крім чотирьох республік колишньої Югославії (Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Македонії), а також три республіки Прибалтики.
Глави МЗС 28 країн-членів НАТО на зустрічі в грудні 2015 офіційно запросили Чорногорію розпочати переговори про вступ. У березні цього року прем'єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович заявив, що його країна може стати повноправним членом НАТО до середини 2017 року.
Через дії в Україні Росія повністю втратила довіру до себе

Урсула фон дер Ляєн
Наскільки насправді великі навчання? Точний розмір відомо лише Москві та Мінську. Сусіди та багато партнерів в НАТО припускають, що фактична кількість сил, задіяних на російській та білоруській стороні, перевищує офіційно зареєстровану кількість 12,700 військових.
Україна має чим захищатися

Едвард ЧОУ (Edward Chow), експерт з питань енергетики, США
Труднощі, які сьогодні переживає Україна, носять не лише відверто негативний характер. По-перше, в Україні народилося потужне громадянське суспільство, яке може і повинно стати основним двигуном у проведенні в країні довгоочікуваних реформ.
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону

Єнс Столтенберг
НАТО не бачить ознак відступу Росії від українського кордону, і тому активно вивчає плани збільшення власних сил у Східній Європі у відповідь на «нову норму» російської агресії, погроз і примусу.