НАТО: 19 травня 2016 року буде підписано протокол про вступ Чорногорії до альянсу
Міністри закордонних справ країн-союзників членів НАТО 19 травня 2016 року підпишуть протокол про вступ Чорногорії до альянсу. Після підписання протоколу Чорногорія отримає статус" запрошеного члена", що дозволить її представникам брати участь у зустрічах союзників в якості спостерігачів.
Церемонія відбудеться в рамках чергової міністерської зустрічі, яка пройде в Брюсселі в четвер і в п'ятницю.
Протокол про вступ вносить зміни в Вашингтонський договір - основний документ альянсу. Ці зміни підлягають ратифікації країнами-членами, а потім країна стає повноправним членом альянсу після отримання остаточного запрошення від генсека НАТО.
НАТО вступила в смугу великомасштабного розширення після розпаду Радянського Союзу та Організації Варшавського договору: з 1999 по 2009 рік в альянс вступили майже всі країни колишнього східного блоку, крім чотирьох республік колишньої Югославії (Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Македонії), а також три республіки Прибалтики.
Глави МЗС 28 країн-членів НАТО на зустрічі в грудні 2015 офіційно запросили Чорногорію розпочати переговори про вступ. У березні цього року прем'єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович заявив, що його країна може стати повноправним членом НАТО до середини 2017 року.
ЄС готовий до будь-яких сценаріїв
Жозеп Боррель
ЄС продовжить нарощувати позиції щодо спроб Росії підірвати структуру безпеки в Європі та відновити сфери впливу, які повністю застаріли. Щодо критики на адресу Берліну стосовно можливості запровадження санкцій проти Росії Ж.Боррель повідомив, що усі члени ЄС є надійними партнерами.
США з імпортера стали експортером газу
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Френк Веррастро, Центр стратегічних та міжнародних досліджень, Вашингтон
Скасувати санкції США в обмін на скорочення ядерного арсеналу РФ - це віддати Україну
Ельмар Брок
Скасувати санкції проти Росії, запроваджені США у зв'язку з анексією Криму та агресією проти України, в обмін на скорочення Москвою її ядерного арсеналу означало б "угоду про продаж свободи іншої країни", вважає чинний голова комітету Європарламенту з закордонних справ, представник німецького Хри