НАТО: 19 травня 2016 року буде підписано протокол про вступ Чорногорії до альянсу

17 May, 2016 | |

Міністри закордонних справ країн-союзників членів НАТО 19 травня 2016 року підпишуть протокол про вступ Чорногорії до альянсу. Після підписання протоколу Чорногорія отримає статус" запрошеного члена", що дозволить її представникам брати участь у зустрічах союзників в якості спостерігачів.

Церемонія відбудеться в рамках чергової міністерської зустрічі, яка пройде в Брюсселі в четвер і в п'ятницю.

Протокол про вступ вносить зміни в Вашингтонський договір - основний документ альянсу. Ці зміни підлягають ратифікації країнами-членами, а потім країна стає повноправним членом альянсу після отримання остаточного запрошення від генсека НАТО.

НАТО вступила в смугу великомасштабного розширення після розпаду Радянського Союзу та Організації Варшавського договору: з 1999 по 2009 рік в альянс вступили майже всі країни колишнього східного блоку, крім чотирьох республік колишньої Югославії (Сербії, Чорногорії, Боснії і Герцеговини та Македонії), а також три республіки Прибалтики.

Глави МЗС 28 країн-членів НАТО на зустрічі в грудні 2015 офіційно запросили Чорногорію розпочати переговори про вступ. У березні цього року прем'єр-міністр Чорногорії Міло Джуканович заявив, що його країна може стати повноправним членом НАТО до середини 2017 року. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Допомога для України буде

Джон Кірбі
Джон Кірбі
Координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США

Питання: «Яким є рівень пріоритетності щодо ухвалення пакетів допомоги Україні й Ізраїлю?», Відповідь Дж.Кірбі:

Ми прагнемо до успіху незалежної та єдиної України

Rex Tillerson
Рекс В. Тіллерсон Державний секретар США

Хоча Захід продовжує шукати нових продуктивних відносин з пострадянською Росією, на сьогоднішній день це виявилося невчасним, оскільки після спроби попереднього керівництва відновити відносини з Росією та американсько - європейськими відносинами Росія вторглась у сусідню Грузію в 2008 році та в У