США, Індія: буде побудовано шість ядерних реакторів

08 Jun, 2016 | |

 США побудують в Індії шість ядерних реакторів
Барак Обама і Нарендра Моді схвалили  угоду зі зведення в Індії шести ядерних реакторів. Президент США і прем'єр Індії провели переговори в Білому домі.

«Відзначаючи майже десятиліття партнерства в сфері цивільної ядерної енергетики, лідери країн привітали початок підготовчих робіт на об'єктах майбутніх реакторів AP 1000 а також відзначили намір Індії та американського Експортно-імпортного банку працювати разом над конкурентоспроможним фінансуванням проекту», - випливає із заяви Білого дому.

Будівництвом об'єктів займеться американська компанія Westinghouse Electric.
Westinghouse вела переговори з атомних проектів в Індії з 2005 року. Перешкодою на шляху будівництва стала необхідність привести індійське законодавство у відповідність з міжнародними нормами, які вимагають, щоб відповідальність за можливу аварію покладалася на оператора, а не будівельника атомної електростанції. У Westinghouse відзначили, що є прогрес з цього питання і процес ще триває.

АЕС повинні з'явитися в штатах Андхра-Прадеш і Гуджарат. Росія також співпрацює з Індією на ниві зведення атомних станцій. Як раніше повідомляли Пронедра, РФ мала намір побудувати ще два блоки для АЕС «Куданкулам».
Угода з США вплине на позиції Росії в Індії в сфері атомної енергетики. 

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Про окремі аспекти питань європейської безпеки

Ivo Daalder
Іво ДААЛДЕР (Ivo Daalder), Постійний представник США при НАТО

Розміщення в Європі елементів системи протиракетної оборони

Експерт про ініціативу розпуску Конституційного суду

Франческо Палермо
Франческо Палермо
Професор порівняльного конституційного права університету Верони

Розвиток подій в Україні викликає стурбованість, бо погіршується. Варто зауважити, що сьогодні у багатьох країнах спостерігається помітна тенденція до загострення конфлікту між політичною та судовою гілками влади, за якого перша бере контроль над другою.

Чи відходить Україна «на другий план»?

Джеймс Девіс
Джеймс Девіс Професор-міжнародник із Університету Санкт-Галлена

На нещодавній Мюнхенській конференції з безпеки "українське питання" опинилося в "другому ешелоні" проблем - головними темами все ж стали нова політика США за президента Трампа та міжнародний тероризм.