Глобальний світ: яким він буде

13 Jun, 2011

Найближчі 15 років роль США у світових процесах не зазнає негативних деформацій, хоча й залежатиме від розвитку процесів, перш за все у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Разом з тим, перед США постане головне завдання – змінити сприйняття Америки міжнародною спільнотою з негативно-агресивного до позитивно-партнерського.

 13.06.2011

Індія: прем'єр-міністр Моді підтвердив участь у самітах G-7 та саміті миру

20 May, 2024

Прем'єр-міністр Моді підтвердив зобов'язання Індії брати участь у важливих самітах, спрямованих на просування глобального порядку денного миру, безпеки та розвитку. Він зробив цю заяву, посилаючись на запрошення взяти участь як у зустрічі G-7, так і на майбутньому саміті миру  наступного місяця.

Прем'єр-міністр сказав, що Індія «резонуватиме з голосом Глобального Півдня» на цих самітах, щоб сформувати глобальний дискурс і просувати бачення розвитку, орієнтованого на людину, і процвітаючого та мирного світу.

Індія: трагічна загибель начальника оборони генерала Біпіна Равата

08 Dec, 2021

Генерал оборони Індії Біпін Рават, його дружина та ще 11 людей загинули після того, як військовий гелікоптер, яким вони летіли, розбився в південному штаті Таміл Наду, повідомили в ВПС Індії (IAF).

IAF повідомила у Twitter, що "трагічна аварія" сталася поблизу міста Кунур опівдні в середу. У момент катастрофи вертоліт прямував з бази ВПС до Штабного коледжу Служби оборони.

Tags: Індія

Індія: Прем'єр-міністр Моді зустрівся з президентом Росії Путіним

06 Dec, 2021

Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді зустрівся з президентом Росії Володимиром Путіним у понеділок, щоб обговорити оборонні та торговельні відносини.

Порядок денний щорічного саміту включає політичні та оборонні питання, повідомляє міністерство закордонних справ Індії.

Індія, Китай: причина суточок

19 Jun, 2020

За повідомленнями, у сутичці використовували бити та бамбукові палиці з цвяхами. Постраждалі військові могли зазнати обморожень - інцидент стався високо в горах.

Представник МЗС Індії Анураг Срівастава заявив, що сутичка виникла через "спробу китайської сторони односторонньо змінити статус-кво" на кордоні.

Китай натомість звинуватив індійських військових у переході кордону.

США, Індія: буде побудовано шість ядерних реакторів

08 Jun, 2016

 США побудують в Індії шість ядерних реакторів
Барак Обама і Нарендра Моді схвалили  угоду зі зведення в Індії шести ядерних реакторів. Президент США і прем'єр Індії провели переговори в Білому домі.

«Відзначаючи майже десятиліття партнерства в сфері цивільної ядерної енергетики, лідери країн привітали початок підготовчих робіт на об'єктах майбутніх реакторів AP 1000 а також відзначили намір Індії та американського Експортно-імпортного банку працювати разом над конкурентоспроможним фінансуванням проекту», - випливає із заяви Білого дому.

Індія, Китай: Делі по темпам зростання обганяє Пекін

09 Feb, 2016

Індія обігнала Китай як країна найбільш стрімкого економічного зростання, пише Daily Telegraph. Видання розповідає, що 2016 року ріст економіки Індії сягне 7,6% порівняно з 7,3% 2015 року.
До 2019 року обсяг індійської економіки цілком може перевищити сукупний показник Японії і Німеччини Daily Telegraph
Саме такий показник допоміг цій одній із найбільш густозаселених країн світу обігнати Китай із його 6,9% наприкінці минулого року.

Китай-Індія: проводяться спільні навчання по боротьбі з тероризмом

19 Nov, 2014

 Китайські та індійські військові сили проводять антитерористичні навчання в західному індійському штаті Махараштра. Спільні навчання мають назву "Рука об руку 2014" ("Hand-in-hand 2014").

12-денний графік навчань значною мірою включає в себе роботу на смузі перешкод, володіння стрілецькою зброєю, обробку і нейтралізацію саморобних вибухових пристроїв, а також оточення і пошукові операцій в повстанських районах.

Вперше такі щорічні навчання проводилися на південному заході Китаю в грудні 2007 року.
У наступному році вони були проведені в Індії (Белгаум). І потім був розрив п'ять років, аж до минулого рокуі, коли навчання відновились в Китаї, в місті Ченду.

Кашмір: Індія вимагає від Пакистану припинити обстріли

09 Oct, 2014

 Індія попередила Пакистан про рішучу відсіч, якщо не припиниться "нічим не спровокована" стрілянина у Кашмірі.
Міністр оборони Арун Джейтлі сказав, що в разі продовження нападів Індія зробить так, щоби Пакистану це було "не по кишені".
Ця заява індійської влади стала найрізкішою від часу ескалації конфлікту на кордоні між двома ядерними державами.
Повідомляється, що щонайменше 19 осіб загинули після початку конфлікту, який триває від минулої п'ятниці.
Серед убитих 11 - з пакистанського боку, восьмеро - з індійського.
Обидві сторони звинувачують одна одну в початку бойових дій.

 

Індія: на виборах пермогла опозиційна Народна партія

16 May, 2014

В Індії святкують перемогу прихильники опозиційної Народної партії. Вже за попередніми результатами підрахунку голосів стало зрозуміло, що праві отримують більшість у парламенті, а їхній очільник 63-річний Наренда Моді стане новим прем‘єр-міністром.

Народну партію Індії називають ідеологами так званого “індуїстського націоналізму”. Її лідеру закидають активну роль у спалаху міжрелігійного насильства, коли у 2002 році у його рідному штаті Гуджарат загинули більше 1000 людей, переважно мусульман.

Однак під час цієї кампанії Наренда Моді робив наголос не на національній ідеї, а на економічному розвитку та інвестиціях.

 

Tags: Індія