Британія, Італія: важкий діалог щодо виходу з ЄС

29 Sep, 2016 | |

Переговори щодо виходу Британії із ЄС не зможуть завершитися угодою, яка дала би британцям більше прав, ніж іншим державам поза ЄС. Про це сказав BBC прем'єр Італії Маттео Ренці.

За його словами, голосування про вихід було "поганим рішенням", але його треба поважати.
Після референдуму прем'єра Терезу Мей закликають прояснити можливі вимоги британського уряду в переговорах щодо "брекзиту".

Коли Ренці запитали, чи можлива "гнучкість" щодо правил ЄС про свободу пересування і доступу до єдиного ринку, він відповів: "Думаю, це дуже цікаво, бо це будуть дебати щодо концепту правил ЄС".
Але прем'єр додав, що вони можуть розпочатися лише після того, як Британія запустить офіційну процедуру виходу з ЄС. І попередив: "Буде неможливо надати британцям більше прав, ніж іншим людям з-поза ЄС".

"Найкращий альянс"

"Британці обрали свій майбутній шлях, - сказав Ренці. - Тепер ситуація така, що ми можемо - і мусимо - збудувати найкращий альянс між Британією та ЄС на майбутнє, бо в наступні роки ми будемо найкращими друзями".
"І водночас я думаю, що це рішення може підштовхнути європейських лідерів інвестувати у новий шлях Європи", - додав він.
Прем'єр також заявив, що дискусіями щодо "брекзиту" займатиметься Єврокомісія, а не індивідуальні лідери чи країни.
Водночас він додав, що готовий співпрацювати з пані Мей, щоби "підтримати цей дуже важкий процес".
За його словами, питання щодо виходу Британії з ЄС треба вирішити "якомога швидше".
Ренці також поклав відповідальність за "брекзит" на Девіда Кемерона, заявивши, що колишній прем'єр намагався розв'язати внутрішні проблеми консерваторів за допомогою референдуму.

"Жорсткий брекзит"

Впливовий німецький бізнес-лідер Маркус Кербер заявив, що так званий "жорсткий брекзит" є єдиним виходом.
"Ми маємо приблизне уявлення про те, що хоче бачити британський уряд. Він хоче відносно повного доступу до єдиного ринку й водночас обмежену або неіснуючу свободу пересування робочої сили", - сказав він BBC Radio 4.

"Це, я думаю, наразі неможливе, тож те, чого, на мою думку, хоче британський уряд ... це не те, чого хочуть чи можуть дати континентальні європейці, тож це будуть відносно короткі переговори".

ЦЕ МОЖЕ ВАС ЗАЦІКАВИТИ

Ми повинні подвоїти нашу підтримку для України

Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу
Джин Шахін сенатор США від Нью-Гемпширу

Я вважаю, що ця стратегія повинна мати принаймні чотири компоненти: введення більш жорстких санкцій, зміцнення НАТО і наших союзників, демонструючи сильну підтримку для України, і протидія російській пропаганді.

Україні треба реальна фінансова допомога

Роберт Кан (Robert Kahn)
Роберт Кан (Robert Kahn), старший фінансовий аналітик, Рада зовнішніх зносин, США

На фоні драматичних переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі, результати переговорів між Україною та Міжнародним валютним фондом відійшли на другий план. Однак важливим стало досягнення домовленості про виділення України кредиту МВФ на суму 17,5 млрд. дол. США.  

Надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?

Павел Коваль (Paweł Robert Kowal)
Павел Коваль (Paweł Robert Kowal) Голова делегації Європарламенту до Комітету парламентської співпраці «ЄС-Україна»

- Чи керуються євродепутати у своїх дискусіях щодо України і геополітичними підходами, зокрема думкою про те, що надання Україні асоціації стане прикладом і своєрідним стимулом для таких країн, як Молдова та Білорусь?