Британія, Італія: важкий діалог щодо виходу з ЄС
Переговори щодо виходу Британії із ЄС не зможуть завершитися угодою, яка дала би британцям більше прав, ніж іншим державам поза ЄС. Про це сказав BBC прем'єр Італії Маттео Ренці.
За його словами, голосування про вихід було "поганим рішенням", але його треба поважати.
Після референдуму прем'єра Терезу Мей закликають прояснити можливі вимоги британського уряду в переговорах щодо "брекзиту".
Коли Ренці запитали, чи можлива "гнучкість" щодо правил ЄС про свободу пересування і доступу до єдиного ринку, він відповів: "Думаю, це дуже цікаво, бо це будуть дебати щодо концепту правил ЄС".
Але прем'єр додав, що вони можуть розпочатися лише після того, як Британія запустить офіційну процедуру виходу з ЄС. І попередив: "Буде неможливо надати британцям більше прав, ніж іншим людям з-поза ЄС".
"Найкращий альянс"
"Британці обрали свій майбутній шлях, - сказав Ренці. - Тепер ситуація така, що ми можемо - і мусимо - збудувати найкращий альянс між Британією та ЄС на майбутнє, бо в наступні роки ми будемо найкращими друзями".
"І водночас я думаю, що це рішення може підштовхнути європейських лідерів інвестувати у новий шлях Європи", - додав він.
Прем'єр також заявив, що дискусіями щодо "брекзиту" займатиметься Єврокомісія, а не індивідуальні лідери чи країни.
Водночас він додав, що готовий співпрацювати з пані Мей, щоби "підтримати цей дуже важкий процес".
За його словами, питання щодо виходу Британії з ЄС треба вирішити "якомога швидше".
Ренці також поклав відповідальність за "брекзит" на Девіда Кемерона, заявивши, що колишній прем'єр намагався розв'язати внутрішні проблеми консерваторів за допомогою референдуму.
"Жорсткий брекзит"
Впливовий німецький бізнес-лідер Маркус Кербер заявив, що так званий "жорсткий брекзит" є єдиним виходом.
"Ми маємо приблизне уявлення про те, що хоче бачити британський уряд. Він хоче відносно повного доступу до єдиного ринку й водночас обмежену або неіснуючу свободу пересування робочої сили", - сказав він BBC Radio 4.
"Це, я думаю, наразі неможливе, тож те, чого, на мою думку, хоче британський уряд ... це не те, чого хочуть чи можуть дати континентальні європейці, тож це будуть відносно короткі переговори".
Тріумф Зеленського

Tor Bukkvoll
Звичайно, занадто рано говорити, чи буде вибір Володимира Зеленського президентом для України гарним. Якби Порошенко виграв, ми б очікували продовження частинних реформ, які ми бачили за останні п'ять років. Але Зеленський є абсолютно новим для української політичної сцени.
Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк

Blake Clayton Старший радник з питань енергетики Ради зовнішніх зносин, м. Нью-Йорк
Продовження погіршення ситуації в Лівії, Єгипті та інших країнах Північної Африки та Близького Сходу суттєво впливають на формування світових цін на енергоносії, у першу чергу - нафти. Я вважаю, що сьогодні США недостатньо працюють над збільшенням стратегічних обсягів нафти.
Україна, ЄС: окремі результати дії зони вільної торгівлі

Модератор групи Geostrategy Сергій Даниленко
Українські виробники активно використовують преференції в рамках торгівлі між Україною та ЄС. Наприкінці 2016 року вже повністю використано 11 тарифних квот: